facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

FOTO-VIDEO Galerie

 
 
 
 
2015-02-03   FOTO-VIDEO
 

Albarracin - kraina pomarańczowych dachów

Zobaczcie kilka ujęć z jednej z najpiękniejszych miejscówek bulderowych na świecie. Zapraszamy do hiszpańskiego Albarracinu. Jeśli rejon się wam spodobał więcej informacji o nim znadziecie w kolejnym numerze magazynu GÓRY 1/2015

 
 
 
2014-12-17   FOTO-VIDEO
 

Buldering w Wysokich Tatrach

Tatry kojarzone są raczej z troszkę większymi formami skalnymi. Jednak piękne doliny skrywają również całkiem sporo głazów idealnie nadających się do bulderingu. Zobaczcie kilka ujęć z sesji w Dolinie Zeleneho Plesa w słowackiej części Tatr. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wystawa „Strzeliste Tatry”

Fotograficzny projekt Strzeliste Tatry zaowocował już dwoma okładkami Numerów Tatrzańskich GÓR oraz kilkoma bogato ilustrowanymi artykułami na łamach naszego magazynu. To jednak dopiero początek. Kolejnym, niezwykle spektakularnym owocem projektu jest wystawa Strzeliste Tatry, która odbędzie się w dniach 18 sierpnia – 5 września na Placu Niepodległości w Zakopanem. Zaprezentowane zostaną 23 wielkoformatowe fotografie Piotra Drożdża przedstawiające między innymi Żabią Lalkę, Zadniego Mnicha, Igłę w Osterwie i inne tatrzańskie turnie. Organizatorami są Tatrzański Park Narodowy, GÓRY i Biuro Przewodników Wysokogórskich. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 18.00 na Placu Niepodległości.

 
 
 
 
 
2014-06-18   FOTO-VIDEO
 

TRZECIA ALPEJSKA AKADEMIA ARCTERYXA – GALERIA

W Chamonix odbyła się trzecia edycja wyjątkowej górskiej imprezy – Akademii Górskiej Arc’teryxa. W ciągu trzech dni (13-15 czerwca) w warsztatach prowadzonych przez międzynarodowych przewodników górskich oraz wspinaczy z teamu Arc’teryx  wzięło udział ponad 400 osób z ponad 20 krajów. Dodatkowo wieczorami można było oglądnąć ciekawy wybór filmów górskich oraz wziąć udział w ciekawych seminariach prowadzonych przez takie sławy jak Ines Papert czy Nina Caprez. Zapraszamy do galerii zdjęć z tegorocznej Arc’ademy!

 
 
 
2014-06-17   FOTO-VIDEO
 

Odkryj Beskid Wyspowy - zaproszenie

Forum Gmin Beskidu Wyspowego po raz kolejny zaprasza na rodzinne wędrowanie po "Beskidzkich Wyspach" w ramach największej imprezy turystycznej w Polsce "Odkryj Beskid Wyspowy". W planie jest 15 wędrówek, w tym 3 nocne na Ćwilin, Luboń Wielki i Miejską Górę.

 
 
 
2014-06-17   FOTO-VIDEO
 

Zawody dla dzieci o Puchar Burmistrza Ochoty

7 czerwca 2014 odbyły się bezpłatne zawody wspinaczkowe dla dzieci przygotowane przez Szkołę Alpinizmu "W Pionie", Sportową Akademię Różowego Królika oraz Urząd Dzielnicy Ochota w Warszawie.

 
 
 
2014-06-10   FOTO-VIDEO
 

Wysokogórski Bieg im. Druha Marduły

Już po raz siódmy rozegrano Wysokogórski Bieg im. Druha Marduły, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski Skyrunning. W tej edycji  wytyczono nieco inną trasę niż w ubiegłym roku: start na Krupówkach, podbieg na Nosal, dalej Doliną Jaworzynki do Murowańca, na Karb, przez Czerwone Stawki na Przełęcz Liliowe, przez Kasprowy Wierch do Kuźnic i na metę na Kalatówkach: w sumie 25 km i ponad 1900 m podbiegów.

 
 
 
2014-06-05   FOTO-VIDEO
 

Grań Szarpanych Turni

Grań Szarpanych Turni to absolutny klasyk wśród graniówek po południowej stronie Tatr. Pozwala cieszyć się pięknym granitem i niezapomnianymi widokami na otoczenie Dolinki Rumanowej oraz masyw Kończystej. Artykuł o Szarpanych Turniach z cyklu „Strzeliste Tatry” znajdziecie w najnowszych majowo-czerwcowych GÓRACH. Tutaj prezentujemy galerię zdjęć, które nie zmieściły się w papierowym wydaniu.

 
 
 
2014-05-19   FOTO-VIDEO
 

Sprzątanie Babiej Góry i pasma Policy - Czyste Beskidy 2014

Pogoda się udała i była wręcz idealna. Śmieci niestety jak zwykle nie zawiodły... Ponad 15 worków zebrane na szlakach

 
 
 
2014-05-11   FOTO-VIDEO
 

V MAS - Galeria

Piąta edycja Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego przeszła do historii. Oto mała galeria koncentrująca się na emocjach uczestników – radości ze wspinania, skupieniu, przyjacielskiej rywalizacji. A wszystko to w pięknej i wiosennej scenerii Ostańców Jerzmanowickich.

 
 
 
2014-04-30   FOTO-VIDEO
 

VII spotkanie ludzi na Kasprowym

W tym roku odbyło się już siódme spotkanie przyjaciół Kasprowego Wierchu, tegoroczne szczególne, bo w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Inicjatorem i organizatorem dorocznych Spotkań Przyjaciół Kasprowego Wierchu jest Rafał Sonik - przedsiębiorca, twórca projektu Nasz Kasprowy; sportowiec, czołowy zawodnik rajdu Dakar.

 
 
 
2014-04-16   FOTO-VIDEO
 

Korona Himalajów we Władysławowie

W Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie powstaje przestrzenna rzeźba Korona Himalajów.

 
 
 
2014-04-14   FOTO-VIDEO
 

AKADEMIA GÓRSKA – GALERIA

Miniony tatrzański weekend upłynął pod znakiem Akademii Górskiej. Uczestnicy tego wyjątkowego eventu mieli okazję wziąć udział w warsztatach z różnych dziedzin górskiej edukacji, które poprowadzili przewodnicy PSPW oraz ratownicy TOPR. Dodatkową atrakcją był blok prelekcji, które odbyły się w Dworcu Tatrzańskim. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Wielicki. Zanim zamieścimy większą relację z Akademii, prezentujemy galerię zdjęć z tej wyjątkowej imprezy.

 
 
 
 
3
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com