facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-04
 

Fotografia w "Twórczych Bieszczadach" (15-17 maja)

Trwają zapisy na majowe fotowarsztaty - odbędą się one w weekend 15-17 maja. Będzie to ostatnia edycja przed wakacjami.
Kolejne zajęcia we wrześniu. Szczegółowe informacje, sposób rezerwacji oraz aktualny terminarz jest cały czas dostępny w serwisie internetowym www.fotowarsztaty.com.

Każda edycja warsztatów fotograficznych w Twórczych Bieszczadach to tysiące zdjęć, z których wybrane są publikowane w serwisie fotowarsztaty.com. Z minionych zajęć, które odbyły się w drugiej połowie kwietnia, organizatorzy wybrali dokładnie 121, które wraz z relacją dają obraz atrakcyjnych plenerów fotograficznych w okolicach Soliny, Myczkowców i Orelca.

Zajęcia rozpoczynała i kończyła solidna porcja wiadomości teoretycznych, choć oczywiście same warsztaty nie były przeładowane suchą teorią. Uczestnicy mogli w praktyce doskonalić swój warsztat pod okiem zaawansowanego fotografa i projektanta w czasie kilku wycieczek, odwiedzając między innymi drewnianą XVIII-wieczną cerkiew, retorty do wypału węgla drzewnego, stadninę koni, okoliczny wodospad i inne najciekawsze plenery w okolicy. Dla zainteresowanych były również zorganizowane wyjścia na wschód słońca (mimo konieczności wyjścia w plener już przed 4:30 rano, zawsze pojawiał się komplet uczestników). Ćwiczona była także metodyka robienia panoram oraz zdjęcia nocne - te ostatnie zasługiwały na szczególną uwagę, gdyż dzięki uprzejmości Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, specjalnie dla uczestników zajęć zostało włączone pełne oświetlenie zapory, co jest rzeczą bez precedensu (zwykle oświetlona jest tylko korona zapory). „Weekend z dziką przyrodą” odbywał się przy udziale leśnika, biologa i przewodnika górskiego – na zajęciach obok samego fotografowania, uczestnicy rozpoznawali ptaki, oznaczali kwiaty i dużo rozmawiali o przyrodzie.

Na uwagę zasługiwały unikalne dodatkowe atrakcje odbywające się w Zagrodzie Magija jak np. degustacja win karpackich czy mini-warsztaty rękodzieła, będące dla niektórych odskocznią od fotografii, dla innych twórczą inspiracją.

Uczestnicy zajęć podkreślali solidne przygotowanie, dobrą organizację, nieszablonowe pomysły oraz inne korzyści jak np. możliwość spotkania się z osobami o podobnych zainteresowaniach.

* * *

Warsztaty fotograficzne "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" przygotowano z myślą o początkujących i niezbyt zaawansowanych osobach, które chciałyby przyswoić i usystematyzować wiedzę o fotografii podróżniczej, plenerowej i krajobrazowej. Podczas zajęć omawiane są zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu i obróbki zdjęć.

Organizatorzy nie stawiają uczestnikom wymagań sprzętowych. Są zdania, że zarówno lustrzanką, jak i bardziej zaawansowanym aparatem kompaktowym, można wykonać interesujące zdjęcie (choć program zajęć i ćwiczenia oparte są o lustrzanki). Najbardziej liczy się pomysł i oddanie pracy. W programie wyjazdu znajdują się elementy teorii, ale przeważającą część stanowią zadania praktyczne w plenerze.

Uczestnicy nocują w Zagrodzie Magija w Orelcu – miejscu o niepowtarzalnym klimacie prowadzonym przez Magdę i Janusza Demkowiczów.  Warsztaty mają formę wycieczek po najciekawszych miejscach w okolicy. Zależnie od zainteresowań, a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, w programie pojawią się inne atrakcje, w tym m.in. warsztaty rękodzieła (bibułkarstwo, malarstwo na szkle, tkactwo).

Zajęcia prowadzone są w kameralnej grupie. W każdej edycji udział weźmie około 15 uczestników.

Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija – Twórcze Bieszczady Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne www.demkowicz.pl), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl.  Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej szczegółowych informacji m.in. o kosztach wyjazdu, Zagrodzie Magija i programie warsztatów, znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com.  Pod tym adresem znajdują się także relacje i zdjęcia z odbytych zajęć.
 fot. Paweł Brzozowski
 fot. Paweł Brzozowski
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com