facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-02-11
 

Fotografia i podróże (16 lutego, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na pokaz specjalny w ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz".
Dwaj zawodowi fotografowie wprowadzą Państwa w sekrety fotografii podróżniczej. Spotkanie to będzie również okazją do zobaczenia autorskich pokazów slajdów: "Taniec z demonami" - obchody buddyjskiego święta w Ladakhu - Jakuba Śliwy oraz "16 godzin do Wschodu" - fotograficzne szkice z Indochin - Zygmunta Nováka.

Zdjęcie z wakacji, a zdjęcie z podróży. Na co zwrócić uwagę fotografując. Jak się przygotować, jaki sprzęt wybrać. Potrzebne i zbędne akcesoria. Zdjęcia ludzi. Te i inne tematy fotografowie poruszą podczas mini warsztatów połączonych z pokazem slajdów.

Jakub Śliwa - jest orientalistą i absolwentem łódzkiej filmówki. Publikuje w polskiej i zagranicznej prasie, w wydawnictwach albumowych oraz naukowych. Kilkakrotnie przemierzył z aparatem subkontynent indyjski. Jako fotograf dokumentalista uczestniczył w wielu misjach archeologicznych. Reprezentowany przez agencję Aurora Photos.

Zygmunt Novák - z aparatem przejechał m.in. trudnodostępne zakątki Wysp Zielonego Przylądka, Australię w off-roadowej wyprawie, lasy deszczowe na Borneo, Alpy Południowe w Nowej Zelandii i Indochiny. Laureat wielu nagród i autor wystaw, jego prace znajdują się m.in. w prywatnych kolekcjach w USA, Australii i w Polsce.  Ukończył Europejską Akademię Fotografii.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 16.02.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Wstęp wolny!

Źródło: ceneria.pl


 Fot. Jakub Śliwa
 Fot. Zygmunt Novák
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com