facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-09-18
 

FlyBag Winter Session startuje!

21 września zakopiański stok Harenda zamieni się w arenę sportów ekstremalnych. Wszystko za sprawą ostatniej edycji zawodów Sony VAIO Joy Ride Open, w ramach których odbędzie się snowboardowo-narciarski best trick na poduchę!


Podczas zeszłorocznej edycji Joy’a na sześciometrowej rurce zostały rozegrane zawody APO Jibb Session. Początkowo organizatorzy mieli w planach ponownie przywlec żelastwo na stok. W ostatniej chwili wykluł się nowy plan łączący rowery, snowboard i narty.

 


Konstrukcja toru


W miejscu gdzie były rozgrywane zeszłoroczne jibby powstanie „pas startowy” pokryty igielitem i zasypany śniegiem. Na jego końcu stanie dwumetrowa skocznia, a w ramach lądowania pojawi się mięciutka poducha pneumatyczna FlyBag. Choć nachylenie stoku jest stosunkowo duże, to żeby nie zabrakło prędkości będą dostępne gumy banshee bungee.


Czas trwania


W zależności od temperatury, pogody oraz ilości zawodników best trick snowboardowo-narciarski przewidziany jest na godzinę 14:00 i będzie trwał koło 60 minut. Po upływie czasu sędziowie wybiorą najlepszych riderów, którzy otrzymają narty i snowboard od  APO.


Sędziowanie


Podstawą oceniania trików będzie wylądowanie na deskę/narty. Jeżeli ślig nie dotknie poduszki, sztuczka nie zostanie zaliczona. Standardowo pozostałe kryteria oceny to styl, wysokość, trudność trików i ich kreatywność.


Zapisy


Zapisać można się już teraz na stronie extremeseries.pl – start w zawodach jest darmowy. Wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie wydarzenia facebook (https://www.facebook.com/events/167004513485489/?fref=ts)

 

Atrakcje dla widzów


Dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w Sony VAIO Joy Ride Open, ale nie są jeszcze gotowi do sportowej rywalizacji organizatorzy przygotowali takie atrakcje jak:


- Wystawy sprzętu – najnowsze kolekcje, promocyjne ceny, testy sprzętu – to wszystko będzie czekało w namiotach takich firm jak G-Form (Summit), Karcher, Joy Ride, Dakine, Kali, Diamondback, APO, New Era oraz oczywiście Sony.
- Walki sumo APO - dwóch zawodników przebranych w stroje sumo będzie walczyć o swoją pozycję na macie.   
- Wycieczka z ekipą rowerowepodhale.eu, która poprowadzi uczestników wokół Zakopanego unikatowymi trasami! Idealne rozwiązanie na niedzielny relaks kompletnie za darmo!
- Konkurs na najlepszy doping – czym byłyby zawody sportowe bez okrzyków motywacyjnych ze strony widzów? Ekipa, która będzie najdzielniej dopingowała zawodników otrzyma „talon na balon” czyli 100zł do wykorzystania w klubie Dworzec Tatrzański.


Rowery


Zakopiańska edycja Joy’a to również porządna dawka rowerowych emocji. Przez całą sobotę amatorzy i profesjonaliści, kobiety i mężczyźni w każdym wieku będą startować w:
Diamondback Night Downhill – jedyne w Polsce zawody zjazdowe w nocy. Około 200 downhillowców będzie miało ostatnią szansę na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej Joy Ride Open. Zawodnicy, którzy w ciągu trzech edycji uzbierali punktów najwięcej otrzymają nagrody o łącznej wartości 15 000 zł! Pokaźna pula istnieje dzięki wsparciu sponsorów cyklu czyli firmie Sony VAIO oraz Sizeer, Joy Ride, New Era, Maxxis, Diamondback, Dakine, Kali, Karcher i Infonarty!
4XOpen Dual Slalom - Tyczki znane ze slalomów narciarskich tym razem wykorzystają rowerzyści. Na dwóch oddzielnych torach, dwóch zawodników seriami szybkich skrętów będzie walczyło o przejście do kolejnego etapu.
Puchar Skrzata – na torze dual slalomu wystartują również downhillowcy w wieku 6-14 lat.
Maxxis Kids Bike Challenge – najmłodsi (2-12 lat), którzy zaczynają swoją przygodę z rowerem będą mieli szansę sprawdzić się na prostej pętli. Jedyne wymogi startu to rower, kask i wielkie serce do walki.
FlyBag Winter Session – kiedy śnieg zniknie ze stoku poduchę zaatakują rowerzyści. Najlepszą sztuczkę nagrodzi firma Negra Sport.


Party, party, party


Grzechem było by świętować zakończenie sezonu bez porządnych tańców. Pierwszą partię imprezowych doznań zafunduje ekipa LaPlaya już w piątek. W beach barze rodem z Hawajów odbędzie się relaksacyjne before party przy dźwiękach DJ’a Kob’a.


W sobotę wisienką na Joy Ride’owym torcie będzie afterparty z cyklu Sizeer Music On Tour. W klubie Dworzec Tatrzański DJ Prescot & Break Da Funk Soundsystem (DJ Benito i DJ Spike w towarzystwie bębnów Justin’a) zaprezentują uskrzydlający mix gatunkowy łączący funk, breaks, mash up z domieszką rock, disco i hiphop. Kto był na imprezie z cyklu Sizeer Music On Tour ten wie, że nie obędzie się bez parkietowych piruetów.

Harmonogram


Piątek:
12:00 - 19:00 - Treningi Downhill przy włączonych światłach na stoku
12:00 - 17:00 - Treningi Dual Slalom – Polish 4XOpen i Puchar Skrzata
20:00 - Kolacja powitalna - Restauracja Gazdówka, Jagiellońska 18
22:00 - Before Party - La Playa Zakopane, Chałubińskiego 38

Sobota:
  8:00 – Zapisy
  9:00 - Start Dual Slalom Puchar Skrzata
  9:00 - Start Dual Slalom Polish 4xOpen
10:00 - Start treningów Diamondback Downhill
13:00 – Maxxis Kids Bike Challenge
14:00 – Fly Bag Winter Session supported by APO
15:00 - Konkurs na najlepsze przebranie
15:30 - Eliminacje Diamondback Downhill
19:00 - Finały Diamonback Night Downhill
20:30 - Rozdanie nagród
22:00 – Afterparty z cyklu Sizeer Music on Tour w klubie Dworzec Tatrzański, Krupówki 12

Niedziela:
9:00 - 16:00 Luźne przejazdy DH w cenie wpisowego
12:00 - Wycieczka enduro z RowerowePodhale.eu, zbiórka przy dolnej stacji Harendy

Imprezę wspierają
Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide
Sponsorzy: Diamondback, Maxxis, NewEra, Evenemento, Dakine, Kali, Karcher, Info-narty.pl
Współorganizatorzy: Broken Music, stok Harenda, miasto Zakopane
Patroni Medialni: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, magazyn Kaczor Donald, Si Magazyn, Radio Eska, Dh-Zone.com, Szok.it, MTB.pl, Freestyle.pl, Aktywni.pl, Podhale 24, Giga sport, Empiktravel.pl, Empikfoto.pl, Traseo.pl, Muno.pl, Snowtown.pl, Skigo.pl, Malopolskaonline.pl, Goryonline.pl, Orange

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com