facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-10-27
 

Fjällräven Polar – dwa gwarantowane miejsca dla Polski

Już 18 listopada rozpoczyna się rejestracja na zimową ekspedycję na psich zaprzęgach – Fjällräven Polar. W wyprawie udział bierze 20 osób z całego świata. W tym roku Polska otrzymała 2 miejsca gwarantowane. Tę przygodę życia – pomimo ekstremalnych warunków, z jakimi uczestnicy będą musieli się zmierzyć – może przeżyć każdy. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie i profesjonalny ekwipunek, który zapewniają organizatorzy. Rejestracja kończy się 10 grudnia 2015, a sama wyprawa odbędzie się na początku kwietnia 2016.300 kilometrowa trasa Fjällräven Polar rozpoczyna się w Signaldalen w Norwegii, kończy koło Jukkasjärvi w szwedzkiej Laponii. Pierwsza edycja tej zimowej ekspedycji odbyła się w 1997 roku i od tego momentu tysiące osób marzy o tym, by stać się częścią tego wydarzenia. Na pomysł arktycznej wyprawy wpadł Kenth Fjellborg, jeden z czołowych maszerów szwedzkich, kiedy na początku lat 90. poznał założyciela marki Fjällräven – Åke Nordina. Ich marzeniem była organizacja szwedzkiego odpowiednika wyścigów psich zaprzęgów, ale dostępnych dla wszystkich. 

 

Fjällräven Polar przenosi zwyczajnych ludzi, wykonujących na co dzień normalną pracę w zupełnie inny, nieznany im do tej pory świat. Większość uczestników nie miała nigdy wcześniej do czynienia z psimi zaprzęgami i tak skrajnymi warunkami zimowymi. Sama trasa jest bardzo malownicza: wieczorami można podziwiać zorzę polarną i piękne gwieździste niebo. Momentami jednak bywa bardzo wymagająca, wiele zależy od warunków pogodowych. 
 

To magiczne przeżycie, które było spełnieniem moich marzeń. Połączenie Północy, psich zaprzęgów, ekstremalnych warunków i przygody. Na wyprawie spotkałam ludzi, którzy są wbrew pozorom podobni do mnie. Staliśmy się dla siebie najbliższymi przyjaciółmi, niemalże rodziną. Każdy sobie pomagał, nie było rywalizacji. Fjällräven Polar to naprawdę wspaniała inicjatywa ludzi z pasjami, którzy spełniają marzenia innych. Wydaje się, że to niemożliwe: wyjść z biura, spakować się i polecieć na skraj Europy, żeby przemierzyć psimi zaprzęgami ponad 300 kilometrów. A jednak! Ta wyprawa zmienia ludzi, daje poczucie wolności i otwiera umysł na nowe przygody. Od razu chce się więcej od życia, a rzeczy niemożliwe do zrealizowania po prostu przestają istnieć – opowiada Kate Zamana, która reprezentowała Polskę podczas Fjällräven Polar 2015.

 

Coraz więcej osób szuka tego, co pozwoli im przeżyć niezapomnianą przygodę, wymagającą wysiłku i hartu ducha. Aby dołączyć do ekspedycji należy wysłać swoje zgłoszenie na dedykowanej stronie internetowej: www.fjallravenpolar.com, dodając zdjęcie lub film z wyjaśnieniem, dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać wybrany jako uczestnik kolejnej edycji. Udział w wyprawie weźmie osoba z największą ilością głosów internetowych. Drugi uczestnik zostanie wybrany przez jury Fjällräven. 

 

Zgłoś się na ekspedycję Fjällräven Polar 2016. Niech rozpocznie się przygoda!materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2015-08-05
BIZNES
 

Kierunek północ – Fjällräven Classic

Komentuj 0
Goryonline
 
2015-04-10
FOTO-VIDEO
 

A może do Szwecji?

Komentuj 0
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com