facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-09
 

Fjällräven Polar - nowa odsłona wyprawy psich zaprzęgów w północnej Skandynawii

Fjällräven Polar w nowym wydaniu. W kwietniu 2012 szwedzki producent odzieży i sprzętu outdoorowego Fjällräven organizuje przygodową wyprawę psich zaprzęgów w nowym formacie.
Łącznie 20 uczestników, wszyscy bez doświadczenia w prowadzeniu psich zaprzęgów, uczą się, jak samodzielnie przeżyć na mroźnej wyprawie 200 kilometrów na północ od koła podbiegunowego. Zainteresowani mogą ubiegać się o start w tej imprezie. Etap zapisów zaczyna się 15 października 2011!

To szczególne przeżycie móc samodzielnie prowadzić psi zaprzęg na dalekich obszarach na północ od koła podbiegunowego. Łącznie 20 uczestników otrzyma szansę przeżycia zimowej przygody daleko od cywilizacji w arktycznym regionie północnej Skandynawii. Wziąć udział może – przynajmniej teoretycznie – każda pełnoletnia osoba. Jedyne ograniczenie: nie można mieć żadnego doświadczenia w prowadzeniu psiego zaprzęgu.


Droga na start do norweskiego Signaltal prowadzi potencjalnych uczestników przez procedurę rekrutacyjną, która odbywa się równocześnie w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Belgii, krajach Beneluxu, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i Polsce. Od 15 października 2011 wszyscy zainteresowani udziałem we Fjällräven Polar mogą się zgłaszać:

- Uczestnicy muszą  posiadać własne konto na Facebooku i zamieścić zdjęcie lub film na stronie internetowej Fjällräven. Do zamieszczenia filmu potrzebne jest dodatkowo posiadanie konta na kanale Youtube. Po upływie terminu zgłoszeń – 15 listopada 2011 o przyznaniu miejsca startowego decyduje liczba głosów oddanych na zdjęcie/film. Dodatkowo jury złożone ze współpracowników firmy Fjällräven wybierze drugiego uczestnika z danego kraju. Dalsze informacje o formie, zawartości zgłoszeń i przebiegu rekrutacji znajdą Państwo na www.fjallraven.pl/polar

Na polarnej imprezie nowicjuszom w zmaganiu z naturą towarzyszyć będą dwaj eksperci: doradca sprzętowy Fjällräven Johan Skullman i Kenth Fjellborg – ikona sportu psich zaprzęgów w Skandynawii. Trasę mierzącą 330 kilometrów z norweskiego wybrzeża w pobliże Jukkasjärvi w Laponii pokonają oni wspólnie. Pokażą oni uczestnikom, jak przeżyć te mroźne temperatury, jak czuć się pewnie i komfortowo na trasie.

„Z odpowiednią wiedzą i właściwym wyposażeniem praktycznie każdy może wyjść na spotkanie z pięknem arktycznego regionu. Chcemy przygotować do tego ludzi i nauczyć ich niezbędnych zachowań. Z tych samych powodów organizujemy latem Fjällräven Classic. Polar to jest jego zimowy odpowiednik”, mówi Andreas Cederlund, Event Manager w firmie Fjällräven. Do 2006 roku Fjällräven Polar odbywał się w formie zawodów psich zaprzęgów. W nowej odsłonie w marcu 2012 impreza zachowała co prawda swój niepowtarzalny charakter, jednak teraz to amatorzy otrzymują jedyną w swoim rodzaju szansę przeżycia przygody w jednym z najpiękniejszych i najbardziej egzotycznych regionów Europy.


Więcej informacji o imprezie znajdą Państwo na stronie www.fjallraven.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
Maciek Makowski
 
2023-06-29
BIZNES
 

Baseny w Krempnej już otwarte!

Komentarze
0
 
 
Maciek Makowski
 
 
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com