facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-27
 

Finał Pucharu Świata we wspinaczce

W najbliższy piątek i sobotę w chińskim mieście Huaiji odbędzie się finałowa edycja Pucharu Świata 2010 we wspinaczce sportowej.
W konkurencji wspinaczki na czas Polskę reprezentować będą: zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek i Łukasz Świrk z SMG Lubin.

Kończące ten sezon startowy zawody zawitały ponownie do Azji. W ostatniej edycji poznamy zwycięzców tegorocznego pucharu w popularnych czasówkach. W przypadku rywalizacji kobiet, niezagrożoną pozycję liderki zajmuje Rosjanka Julia Lewoczkina z 461 punktami na swoim koncie, na drugiej pozycji plasuje się jej rodaczka Ksenia Aleksiewa – 395 punktów, zaś pewne trzecie zajmuje Edyta Ropek (MKS Tarnovia) – 371 punktów.
 
Tarnowska sportsmenka ma teoretycznie szanse na wskoczenie na drugą pozycję, jednak by tak się stało, musiałaby wygrać finałową edycję, a Ksenia musiałaby zająć co najwyżej piąte miejsce podczas tych zawodów. Jednak to nie jest główny cel dla Edyty.
 
Jak mówi zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl:

„Do Chin jadę zawalczyć o dobre miejsce w finałowej edycji. Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to jestem zadowolona z trzeciego miejsca, kolejny rok udaje mi się plasować w ścisłej światowej czołówce zawodniczek we wspinaczce. To jest naprawdę wyczyn, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu zawodnikowi z naszego kraju. Zresztą obroniony niedawno tytuł mistrzyni Europy w pełni mnie satysfakcjonuje – to był udany sezon.” – komentuje z uśmiechem swój start w Huaiji Edyta Ropek.
 
Łukasz Świrk z ilością 166 punktów plasuje się na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej. Liderem rankingu jest Rosjanin Stanisław Kokorin z 455 punktami, drugi jest jego rodak Jewgienij Wajczekowski – 394 punkty, zaś na trzeciej pozycji znajduje się Czech Libor Hroza – 336 punktów.
 
Zaraz po zawodach w Huaiji, światowa czołówka wspinaczy przeniesie się do Szanghaju, gdzie w pobliskiej miejscowości Jiangyin odbędą się zawody Rock Masters. Będą to ostatnie międzynarodowe zawody sezonu, po których dla Edyty nadejdzie upragniony okres miesięcznego odpoczynku od treningu, przygotowań i startów.

Źródło: edytaropek.pl
 Edyta Ropek - srebro w Chamonix 2010, fot. L. Warzecha
 Edyta Ropek na 15 metrowym standardzie, fot. L. Warzech
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com