facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-06-03
 

Filmoteka Aktywnego Człowieka - Ikar

W najbliższy piątek 6 czerwca Filmoteka Aktywnego Człowieka zaprasza na kolejne wydarzenie na Uniwersytecie Warszawskim. Tym razem tematem przewodnim będzie mit Ikara.

Wydarzenie rozpocznie się wykładem prof. dr hab. Włodzimierza Lengauera, wybitnego znawcy starożytnej Grecji, o micie Ikara. Wykład odbędzie się przy współudziale historyków, wykładowców UW: dr Jarosława Kurkowskiego i dr Mirelli Kurkowskiej.

Kulminacyjnym punktem programu będzie spotkanie z Sebastianem Kawą wielokrotnym mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych, który dokonał pionierskich lotów nad Himalajami. Sebastian Kawa opowie o swojej pasji oraz o tym, jak dokonał pierwszego w historii przelotu nad ośmiotysięcznikiem Annapurna.

Po spotkaniu będzie można podziwiać feeryczne, mieniące się barwami przedstawienie Teatru Akt pod tytułem Ikar. Teatr Akt opowiada historię człowieka „maksymalnego”, nie poddającego się chwilowym modom. W widowisku aktorzy wykorzystują swe umiejętności pantomimiczne, taneczne, cyrkowe, taniec na szczudłach oraz bardzo efektowne popisy na wysokości.

 


Program


18.00 Mit Ikara w kulturze, prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer, dr Jarosław Kurkowski, dr Mirella Kurkowska - aula Auditorium Maximum
    
19.30 spotkanie z Sebastianem Kawą – gościem specjalnym, (2013 – 2014) - aula dawnego BUW

20.41 spektakl IKAR Teatru AKT – przedstawienie plenerowe, dziedziniec główny UW przy Trakcie Królewskim

Organizatorzy: Uniwersytet Warszawski (UW), Filmoteka Aktywnego Człowieka, Spotkania z Filmem Górskim (SzFG).

Filmoteka Aktywnego Człowieka to cykl spotkań z filmami i ludźmi poświęcającymi swój czas niecodziennym pasjom, które wymagają odwagi, hartu ducha, sprawności fizycznej i fantazji. Ambicją organizatorów jest, by gośćmi Filmoteki byli naprawdę wyjątkowi ludzie o międzynarodowym prestiżu, prawdziwych osiągnięciach i umiejętności autorefleksji. Filmoteka to inicjatywa na stałe wpisana w kalendarz akademicki (spotkanie inauguracyjne jest włączone w obchody święta Uniwersytetu), obejmująca również panele dyskusyjne, seminaria filmowe i warsztaty, a także wykłady ukazujące szerokie społeczne i historyczne konteksty prezentowanych zagadnień.


PARTNERZY: Teatr POLSKI, Festiwal Filmów Niezwykłych, GoEverest, Teatr AKT
Sound Boom, Przystanek Piekarnia

OPIEKA MEDIALNA: Teleexpress, Skrzydlata Polska, Rzeczpospolita, Radio KAMPUS

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com