facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-11
 

Film „Życie za Everest” i spotkanie z himalaistą Romanem Mazikiem

W poniedziałek, 12 listopada o godzinie 19 w Klubie u Louisa w Krakowie (Rynek Główny 13) odbędzie się pokaz filmu „Życie za Everest” oraz spotkanie z Romanem Mazikiem – chirurgiem, himalaistą, lekarzem wyprawowym, ratownikiem TOPR.
Film „Życie ze Everest” to adaptacja nominowanego do nagrody Pulitzera bestselleru Jona Krakauera „Into thin air” (polski tytuł książki „Wszystko za Everest”). Film jest próbą odtworzenia tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas wyprawy wspinaczkowej w maju 1996 roku. Dlaczego najwyższą górę świata atakują przypadkowe, nieprzygotowane osoby? Czy opieka przewodnika jest gwarancją bezpieczeństwa na 8000 metrów? Czy gruby portfel wystarczy, by pokonać górskiego olbrzyma?

Kadr z filmu

Po filmie spotkanie z Romanem Mazikiem. Ratownik TOPR, taternik, speleolog, himalaista, narciarz wysokogórski, specjalista chirurg, uczestniczył w wyprawach zimowych i letnich w Himalaje i Karakorum, na których pełnił funkcję lekarza wyprawowego, m.in. dwukrotnie na K2, Nanga Parbat i Makalu. Gość podzieli się  wrażeniami z filmu oraz własnych wypraw w Himalaje. Jako lekarz i himalaista przybliży kwestie wpływu wysokości i skrajnych warunków na ludzki organizm.

 
Roman Mazik. W tle Dhaulagiri. Fot. Bartek Solik
 
Wydarzenia odbywają się w ramach Rozbiegu przed 2 Sports Film Festiwal 360⁰. W listopadzie projekcje odbywają się także w Warszawie i we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest Mayfly i seria wydawnicza 360 stopni - Człowiek na krawędzi. Tatrzański Park Narodowy jest partnerem festiwalu.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com