facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Figura pierwsza w Südtirol Ultra Skyrace!

Wspaniała wiadomość nadeszła w niedzielę od ambasadorki marki DYNAFIT w Polsce, Anny Figury, która jako pierwsza dotarła na metę tegorocznej edycji Südtirol Ultra Skyrace na krótkim dystansie!

Bieg ultra odbywający się w południowym Tyrolu, a dokładniej w prowincji Bolzano po szlaku Hufeisentour, to wyjątkowe wyzwanie dla wszystkich pasjonatów pokonywania długich dystansów w terenie górskim. Jest to najdłuższy i najbardziej wymagający bieg typu skyrunning w tej części regionu. Od innych tego typu imprez odróżnia go to, że rozgrywany jest on w nocy. W takich warunkach zawodnicy mają do wyboru trasę pokonująca 121 kilometrów oraz jej blisko o połowę krótszą wersję. Na tej drugiej zdecydowała się wystartować reprezentująca barwy DYNAFIT Anna Figura, jedna z najlepszych polskich zawodniczek w ski-alpinizmie, która, jak się okazuje, „nie najgorzej” radzi sobie również bez nart.


Na 66-kilometrowej trasie ze startem i metą we włoskim Bolzano zawodnicy musieli pokonać 4260 metrów podbiegów i tyle samo zbiegów oraz zmierzyć się z warunkami panującymi nocą w wysoko położonym terenie górskim.


„To będzie drugi tak długi bieg w moim życiu i pierwszy nocny (start 22.00, mam nadzieję, że na mecie będę koło 10.00 w sobotę). Jestem pozytywnie nastawiona, ale też trochę się obawiam:-)” – pisała Ania kilka dni przed startem.


Ania podczas treningu przed startem; fot. arch. Anna FiguraZawodniczka DYNAFIT Polska pomyliła się „trochę” w swoich obliczeniach, co w tym wypadku można jednak wybaczyć, jako że na mecie zjawiła się już po 8 godzinach i 50 minutach, zajmując tym samym pierwsze miejsce w kategorii kobiet i piąte w kategorii Open.

 

„Wrażenia po starcie super! Bieg wymagający, głównie dlatego, że trwa całą noc i trzeba być mocno skoncentrowanym, żeby nie zgubić trasy. Sprzęt nie zawiódł, mimo że warunki były naprawdę trudne. Całą noc padał deszcz, na grani wiał wiatr, ścieżki były mokre i śliskie.” – komentowała Ania po biegu.

Ustanowiony przez zakopiankę czas (8:50.49) okazał się mocno wyśrubowany – kolejne zawodniczki zaczęły pojawiać się na mecie bowiem dopiero ponad godzinę później.


„Coraz bardziej podobają mi się tego typu biegi i już planuję starty w kolejnych” – zapowiedziała Ania


  

Anna Figura na mecie i na podium Südtirol Ultra Skyrace; fot. arch. Anna Figura


 

Pełne wyniki na: www.suedtirol-ultraskyrace.it/en.html

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2016-04-25
GÓRY
 

Dzień Narciarza w Zakopanem

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-02-24
FOTO-VIDEO
 

Poznajcie Anię Figurę - FILM

Komentuj 0
Goryonline
 
2015-08-25
FOTO-VIDEO
 

Bieg Granią Tatr 2015 - fotorelacja

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Monika Młodecka
 
2014-08-21
GÓRY
 

Figura zdobyła Pik Lenina

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com