Proszę czekać...
facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Festiwal Ultra-Trail du Mont-Blanc coraz bliżej. Marcin Świerc w gronie faworytów na dystansie CCC.

Już za kilka dni, 1 września o godzinie 9 rano z włoskiego miasteczka Courmayeur u podnóża masywu Mont Blanc ruszy bieg Champex-Courmayeur-Chamonix, a w pierwszym szeregu elity biegaczy z całego świata stanie Marcin Świerc. 


Marcin jest multimedalistą Mistrzostw Polski w biegach górskich na różnych dystansach. W Pucharze Świata Skyrunning Ultra zajął 4 miejsce (2015 r.) oraz 5 miejsce (2016 r.) W tym roku postanowił zmierzyć się ze światową czołówką podczas największego festiwalu biegów górskich na świecie – Ultra-Trail du Mont Blanc, w skrócie UTMB. 


UTMB co roku gromadzi nie tylko śmietankę najlepszych biegaczy górskich na świecie, ale także rzesze amatorów z całego świata. We wszystkich biegach festiwalu weźmie udział łącznie ok. 8000 biegaczy z prawie 100 krajów. Wszyscy będą pokonywać górskie szlaki wiodące przez tereny Francji, Włoch i Szwajcarii wokół najwyższej góry Europy – Mont Blanc. 

Naszym faworytem w biegu CCC, w trakcie którego uczestnicy pokonają ponad 100 kilometrów i 6000 metrów podbiegów jest najbardziej utytułowany polski biegacz górski, Marcin Świerc. Sezon rozpoczął od obrony tytułu mistrzowskiego w Ultradystansowym Biegu Górskim w Szczawnicy, ale potem przyszły trudne chwile zmagań z kontuzją. Na szczęście nasz mistrz jest już w pełni zdrowia oraz sił i ma za sobą solidną dawkę treningów na alpejskich szlakach. Swoją świetną dyspozycję pokazał na Mistrzostwach Świata na Długim Dystansie we włoskiej Premanie, gdzie zajął 9 miejsce. 


„Poznałem trasę CCC i wiem dobrze, jak trudny to bieg. Dodatkowym czynnikiem może być wysoka temperatura [podczas dwóch ostatnich edycji panował niemiłosierny upał] i konieczność uzupełniania wody. Na szczęście będę miał ze sobą swój team, który udzieli mi wszelkiego możliwego wsparcia. Liczę również na pomoc kibiców, np. w postaci trzymania kciuków za udany występ” - mówi Marcin. Zmagania będzie można śledzić za pośrednictwem specjalnej platformy online, przygotowanej przez organizatorów, a szczegółowe informacje dotyczące biegu Marcina zamieszczane będą na bieżąco na jego stronie facebookowej, pod adresem: https://www.facebook.com/MarcinSwiercOfficial/ 


Na facebooku trwa również akcja charytatywna, prowadzona przez Marcina i jego Team na rzecz Zosi Urbańskiej. W zabawie należy wytypować czas naszego zawodnika i wpłacić datek na rzecz dziewczynki, która podobnie jak Marcin walczy o swoje marzenia: w jego przypadku będzie to udany występ w Chamonix, a w przypadku Zosi – pierwszy samodzielny krok. 


Zapraszamy do kibicowania i do wsparcia akcji.


Duży artykuł o UTMB będziecie mogli przeczytać w najnowszym numerze magazynu GÓRY - w Empikach już w przyszłym tygodniu!

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Maciek Szopa
 
2017-11-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Jak zacząć biegać w zimie? - część 2

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-11-16
BIEGI GÓRSKIE
 

Magda Łączak i Paweł Dybek wystartują w Haria Extreme Lanzarote

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-11-02
BIEGI GÓRSKIE
 

Jak zacząć biegać w zimie?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-11-02
BIEGI GÓRSKIE
 

Bartłomiej Przedwojewski - wywiad z 3-krotnym Mistrzem Polski 2017

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com