facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-08
 

Festiwal Podróżniczy w Tomaszowie Mazowieckim

14 października 2012 roku w Tomaszowie w hali sportowej ZSP nr 2 odbędzie się I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy. Celem Festiwalu jest przekonanie wszystkich, którzy odwiedzą imprezę do ruszenia się z domu, aktywnego spędzania czasu, zwiedzania swoich okolic i uświadomienie im, że nie zawsze trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko, żeby zobaczyć coś ciekawego.
Jednocześnie, organizatorzy będą przekonywać gości, że egzotyczne podróże nie muszą się kojarzyć tylko z drinkiem z palemką i wypoczynkiem na leżaczku obok basenu, wśród tłumu pięknych roznegliżowanych kobiet i opalonych mężczyzn. 

W trakcie trwania imprezy zaprezentują się podróżnicy, ci "światowi" jak i "lokalni". Opowiedzą oni o swoich podróżach np. po Ameryce Północnej, Południowej, czy Chinach. Uczestnicy festiwalu dowiedzą się także, co można znaleźć w nieczynnej od 50 lat fabryce ryb w puszkach w Uzbekistanie oraz co na pustyni, oddalonej 120 km od morza, robią wraki statków. Odbędą się także warsztaty związane z podróżowaniem, na których będzie można zapoznać się ze sztuką zaszywania dziur w dętce od roweru mając do dyspozycji jedynie igłę i nitkę. Będzie się można nauczyć również jak przetrwać wakacje bez prądu nie tracąc przy tym głowy.  Będzie można obejrzeć prezentacje atrakcji turystycznych regionu, takich jak Tomaszowska Okrąglica, czy Bunkry w Konewce, a także posłuchać o mniej znanych miejscach, które również stanowią bogactwo regionu.

Organizatorzy przewidują także występy grup tematycznie związanych z podróżami. Zaproszona zostanie grupa Indian, którzy tańcem, śpiewem i pięknymi strojami zachwycą nawet bardzo wybrednych słuchaczy. Pojawi się także Jurij Tokar, muzyk ze Lwowa, który zabierze wszystkich w muzyczną podróż dookoła świata, a także wiele innych atrakcji. Imprezę zakończy koncert zespołu Grzmiąca Półlitrówa, który porwie ludzi do wspólnej zabawy.

Organizatorzy chcą, aby podczas festiwalu wystawiły się lokalne firmy, których działalność silnie związana jest z turystyką (biura podróży, hotele, sklepy sportowe), oraz te, które w jakiś sposób mogą urozmaicić Festiwal. Chętni będą mogli skorzystać z egzotycznych masarzy, czy nauczyć się sztuki wybijania monet. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja szkół, które rywalizować będą w kategorii na najlepiej przygotowane stoisko reklamujące dany kraj (kuchnie, stroje, symbole kraju, wiedza merytoryczna dot. kraju itp.). Filia Uniwersytetu Łódzkiego również nie pozostanie dłużna, a promocja na długo zapadnie w pamięci widzów, gdyż do studiowania będą zachęcać piękne Taitanki.


Chcąc zrobić coś dobrego i pożytecznego, organizatorzy Festiwalu zorganizowali zbiórkę plastikowych korków dla Dariusza Ślusarka - kolegi, który w czasie wakacji uległ wypadkowi i teraz czeka go kosztowna rehabilitacja. Korki zbierane będą podczas trwania imprezy, do specjalnie przygotowanych skarbonek.
Zorganizowano również punkt krwiodawstwa, tak więc każdy kto będzie chętny w godzinach od 13.00 do 16:30 będzie mógł oddać krew i przyczynić się tym samym do uratowania komuś życia. 

Dla dzieci będą specjalne atrakcje w postaci ogromnych owadów z Mikrokosmosu, maskotki Lwa Alexa, która będzie towarzyszyć  właścicielom Parku Linowego znad Pilicy, dmuchańce, malowanie buziek, balony i wiele innych. Ogłoszony jest także konkurs fotograficzny dla wszystkich chętnych pod hasłem "Nasze też jest piękne", którego rozstrzygnięcie odbędzie się właśnie w trakcie trwania imprezy.

Zapraszamy!

Wiecej informacji na
www.facebook.com/TomaszowskiFestiwalPodrozniczy

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com