facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-03-15
 

Festiwal Podróżniczy 3 Żywioły (30 marca -1 kwietnia, Kraków - Nowa Huta)

Gośćmi specjalnymi będą: Martyna Wojciechowska, Jarosław Kret i Ryszard Czajkowski.


Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się nieco wcześniej - od 30 marca do 1 kwietnia, jak zwykle w salach Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie (al. Jana Pawła II 232).

Gośćmi specjalnymi będą: Martyna Wojciechowska, Jarosław Kret i Ryszard Czajkowski. Hitem będzie emisja filmów Baraka i "Without. Wyprawa poza cień".

Piątek 30 marca to pierwszy dzień festiwalu i tradycyjnie Nocny Maraton Filmowy. Od godziny 19.00 do białego rana będzie można zobaczyć najlepsze filmy o podróżach. Hitem będą emisje filmów: "Baraka", "Without. Wyprawa poza cień" i "Falvit Everest Expedition". Tegorocznej edycji Maratonu patronuje Travel Channel zaś gościem specjalnym będzie znany ze szklanego ekranu podróżnik i dziennikarz Ryszard Czajkowski, którego słynny już film "Sposób na Afrykę" rozpocznie imprezę. W ramach maratonu pokażemy też najlepsze filmy konkursowe Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju, Filmextreme, Spotkań z Filmem Górskim i wiele innych.

Sobota 31 marca to dzień z gwiazdami polskiej sceny podróżniczej, pokazy rozpoczną się o g. 15.00. W programie m.in.: do Ziemi Świętej zabierze nas znany ze szklanego ekranu Jarek Kret zaś załoga jachtu "Stary" zaprezentuje relację z pierwszego polskiego przebycia tzw. Przejścia Północno - Zachodniego, w stulecie słynnej wyprawy Amundsena. O kulisach wyprawy na Everest opowie Martyna Wojciechowska. Będzie można przekonać się czy faktycznie Everest to łatwa góra dla każdego. Z okazji 30-lecia Polskiej Stacji na Antarktydzie poznamy kulisy polskich wypraw i badań na tym odległym i niedostępnym kontynencie.

Niedziela 1 kwietnia, ostatni dzień festiwalu wypada 1 kwietnia. Korzystając z prima aprilisowej okazji ten dzień będzie poświęcony podróżom na wesoło. O 13.00 rozpoczną się pokazy w ramach konkursu "Podróże z jajem" a potem humorem zarażą nas podróżnicy, którzy m.in. ... objechali Ziemie na traktorze (i to wcale nie jest żart!), śledzili postępy Planu Pięcioletniego i zafundowali sobie wakacje na tratwie płynącej przez Bałtyk.

Prócz spotkań i pokazów, w czasie trwania festiwalu, będzie można zobaczyć kilka wystaw zdjęć oraz porozmawiać ze znanymi i lubianymi podróżnikami. Jak zwykle zagości kuchnia świata zaś ofertę dla podróżników i nie tylko zaprezentują biura podróży i wydawnictwa książkowe.

Swoje książki podpisywać będą: Martyna Wojciechowska i Jarosław Kret.

Spośród wszystkich osób, które kupią bilety przed każdym pokazem losowane będą nagrody - albumy wydawnictwa PASCAL.

Sprzedaż biletów w kasie NCK w godz.9.00-19.00

trzydniowy karnet - 30 zł
piątek - 10 zł
sobota - 20 zł
niedziela - 10 zł
bilety grupowe ( od 10 osób ) - zniżka 50%

Szczegóły programu: http://3zywioly.onet.pl/2007_program.html

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY FESTIWALU: http://www.3zywioly.onet.pl 
 
 2007-03-15

(dg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com