facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-17
 

Festiwal Karpaty OFFer (20 - 22 sierpnia)

Od 2008 roku na mapie Małopolski pojawił się nowy festiwal. Operuje nowym językiem muzyki, teatru, plastyki i filmu, ale nie traci z oczu tradycyjnej kultury Karpat.
Przy czym Karpaty rozumiane są jako ważny obszar kultury tradycyjnej, miejsce wymiany kulturalnej, a także interesujące źródło sztuki nowoczesnej.

Bo Karpaty to archaiczna kultura pasterska, ale także: Witkacy, Hasior, Jerzy Bereś, Antonisz, Tadeusz Kantor... To korzenie sztuki Andy Warhola, alchemicy, konstruktorzy i architekci!

Festiwal Małopolska Karpaty OFFer to owoc takiego myślenia o kulturze tego regionu. Staramy się, aby był to naprawdę – nie tylko z nazwy – Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki. Osiągnięcie tego celu stało się realne dzięki temu, że projekt zyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - wyjaśniają organizatorzy.

W ciągu trzech festiwalowych dni, pod koniec sierpnia, odbywa się podsumowanie projektów dotąd realizowanych i inauguracja nowych oraz otwarta, plenerowa część koncertowa i dziesiątki działań artystycznych realizowanych w galicyjskich miasteczkach południowej Małopolski. Koncerty, spektakle, akcje street art’owe, instalacje i pokazy filmowe mają charakter artystycznego karnawału, który rozgrywa się na placach i ulicach. Publiczność zapraszana jest nie tylko do oglądania, ale do współuczestnictwa w tworzeniu sztuki i festiwalowej atmosfery.

Termin: 20-22 sierpnia 2010 r.
Miejsce: Nowy Sącz, Mszana Dolna i Muszyna

Więcej informacji na www.karpatyoffer.pl.

Źródło: ceneria.pl
 Festiwal Karpaty OFFer
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com