facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-17
 

Festiwal Górski Wondół Challenge 2013

Pełną parą ruszyły przygotowania do Festiwalu Górskiego Wondół Challenge, który po raz czwarty zgromadzi miłośników przygód i różnych form aktywności. Corocznie festiwalowi towarzyszy inna myśl przewodnia – w tej edycji będzie to POLARNICTWO. 
Zaprezentowane będzie szereg świetnych filmów, wystaw zdjęć i prezentacji o tej tematyce, gościć będą między innymi: Wojtek Moskal, legenda polskiego polarnictwa, Grzegorz Burzyński Mistrz Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach śnieżnych oraz kpt. Marta Sziłajtis i Anna Janik – przedstawicielki ekspedycji żeglarskiej jachtem dookoła Skandynawii.

Dzięki wystawie zdjęć Mateusza Moskalika poznacie bliżej faunę Spitsbergenu, a fotografie Agnieszki Rasińskiej przybliżą Wam krajobrazy Norwegii. Oprócz tradycyjnych fotografii na sali wystawowej będzie można zobaczyć również pokazy fotografii cyfrowej a wśród nich gratkę dla globtroterów: relację Krzysztofa Wojtery z jego podroży dookoła świata. 
 
Pamiętając jednak, że Wondół Challenge to festiwal górski nie zabraknie spotkań z himalaistami i wspinaczami skalnymi. Gośćmi będą: twórca projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 Artur Hajzer, legenda polskiego himalaizmu Maciej Berbeka, najlepsza polska himalaistka Kinga Baranowska oraz wybitny polski wspinacz skalny Adam Pustelnik.  
Dla miłośników aktywnego wypoczynku zaprezentowany będzie specjalny blok, w którym znajdziecie wszystko o freeride i freeskiing. 
 

 
Jak co roku zaprezentowane będą najnowsze filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival, który jest  stałym partnerem festiwalu oraz filmy wyprodukowane przez Tatrzański Park Narodowy. Dzięki współpracy z GOPR każdy będzie mógł wziąć udział w szkolenia medycznym i pokazie sprzętu ratowniczego oraz technik ratowniczych. Jako, że Festiwal Górski Wondół Challenge jest miejscem przyjaznym rodzinom, na dzieci czekać będzie wiele atrakcji w festiwalowym przedszkolu. 
 

 
Tradycyjnie już, w trakcie festiwalu odbędzie się RMD Winter Run – bieg na Klimczok. 
 
Zapraszamy już dziś:
 
Gliwice 1 marca 2013 r (piątek) - Centrum Edukacyjno Kongresowe Politechniki Śląskiej
Szczyrk 2-3 marca 2013 r (sobota/niedziela) – hotel Orle Gniazdo
 
szczegóły na www.wondol-challenge.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com