facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-02
 

Festiwal Górski Wondół Challenge - już w lutym w Szczyrku

W dniach 11-13 lutego 2011 w Szczyrku w Orlim Gnieździe wystartuje druga edycja Festiwalu Górskiego WONDÓŁ CHALLENGE.
„Festiwal wysokich lotów!” - to hasło przewodnie tegorocznego spotkania, aby podkreślić fakt, że nie jest to tylko i wyłącznie impreza dla miłośników gór.

Gościem specjalnym Wondołu będzie Generał Mirosław Hermaszewski, pierwszy Polak w kosmosie, a także Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum oraz Kinga Baranowska, himalaistka młodego pokolenia.

Na Festiwalu zaprezentuje impresjonistyczne, zimowe zdjęcia z lotu ptaka Kacper Kowalski wyróżniony w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic Polska.

Poza prezentacją najważniejszych filmów o tematyce górskiej nagrodzonych na Banff Mountain Film Festival 2010 – najważniejszy festiwal o tematyce górskiej na świecie, dla uczestników przygotowano wiele atrakcji m. in. dla mniej aktywnych pokazy ratownictwa GOPR z udziałem helikoptera oraz dla bardziej aktywnych Bieg pod górę Mountain HardWear w tym roku na dwóch dystansach 7100 m i 1500 m. Przy tej okazji będzie można posłuchać porad biegacza górskiego z teamu The North Face, Tomka Klisza.


Jak zwykle organizatorzy zadbali o najmłodszych, w tym roku będzie można wznieść się nad Szczyrkiem balonem na uwięzi i nie tylko.

Szczegółowy program festiwalu na www.wondol-challenge.pl.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-30
HYDEPARK
 

Górskie przewodniki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-26
HYDEPARK
 

Hans Kammerlander - „Wzloty i upadki mojego życia”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-04-09
HYDEPARK
 

Marek Raganowicz - „Znikając. Opowieść drogi”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com