facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-05-23
 

Fantasia i Widmo w Maroku dla naszych!

Jakub Ciemnicki i Adam Wójcik z Grupy Młodzieżowej PZA podczas wspinaczkowego tripu do Maroka pokonali  dwie syte drogi: Fantasia 7c 700 m RP i Widmo 8a 450 m RP.
W listopadzie zeszłego roku odbył się wyjazd GM PZA do Maroka. Szybko zapadły plany, żeby ponownie zjawić się w Afryce. Pod koniec kwietnia Kuba i Adam wyruszyli do Taghii, gdzie w planach mieli wyrównanie rachunków z Fantasią, oraz zrobienie kilku innych dróg.Jakub Ciemnicki i Adam Wójcik. Fot. arch. Jakub Ciemnicki

Na pierwszy ogień poszła Fantasia 7c, autorstwa Davida Kaszlikowskiego i Elizy Kubarskiej, którą udało im się pokonać w dwa dni.

Kolejną drogą było Widmo 8a, również autorstwa Polaków (Boguś Fic, Tomek "Uśmiech" Samitowski, Grzesiek "Ges" Grochal. 2004 rok) . Pierwsza próba mająca za zadanie spatentowanie najtrudniejszych wyciągów zakończyła się po opadach deszczu. Druga - dość zaawansowana - na dwa wyciągi przed szczytem, z powodu ogólnego wyczerpania.

Całość udało im się przejść w trzeciej próbie, w przeciągu 8 godzin.Poszczególne wyciągi na Widmie. Fot. arch. Grzegorz Grochal
/ wspinanie.pl

Źródło: gmpza.blogspot.gr
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2020-09-15
GÓRY
 

Nowe, trudne "Czary" w Tatrach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Weronika Biernacka
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com