facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Ethan Pringle pokonuje Jumbo Love 9b

Epicka droga Chrisa Sharmy nareszcie doczekała się powtórzenia.

Ethan Pringle na Jumbo Love 9b (fot. Anthony Lapomardo)

 

 

Zlokalizowana w Clark’s Monastery droga Jumbo Love to najprawdopodobniej najtrudniejszy pokonany kawałek skały w Ameryce Północnej. Wytyczona przez wizjonera Randy Leavitta, całe lata czekała na realizację. Chris Lindner, Ethan Pringle i Chris Sharma walczyli o pierwsze przejście. Zadanie to udało się w końcu jak pamiętamy Chrisowi w 2008 roku:

 

 

 

 

Sharma zaproponował wycenę 5.15b czyli 9b, co wtedy (a nawet dziś) zaliczało Jambo Love do grona najtrudniejszych dróg na świecie.

 

Zakończona sukcesem batalia Ethana Pringle o drugie przejście w Clark’s Monastery ciągnęła się przez lata, kiedy to zaliczał on kolejne tripy w ten odludny zakątek. W kwietniu tego roku widać już było, że jest już bliski powodzenia. Przechodził płynnie cruxa i był w stanie pokonać drogę z jednym zaledwie blokiem. Jednak sezon w okolicy Las Vegas pomału zaczął się kończyć i nadchodziły upały uniemożliwiające działania na drodze.

 

Ethan, modląc się o chłodny wiatr, powrócił na początku maja na pustynię, aby finalnie zmierzyć się z drogą. Jego przyjaciel Walker Emerson tak skomentował tą akcję:

 

„To było pełne dramatyzmu przejście, byłem niesamowicie podekscytowany braniem w tym udziału.”

 

Przejście zostało oczywiście sfilmowane i już niedługo będziemy mogli zobaczyć „na własne oczy” drugie przejście najtrudniejszej linii obu Ameryk:-) A na razie zobaczcie film z prób Amerykanina na Jumbo Love:3 Days With Ethan Pringle from 3 Strings on Vimeo.


 

źródło: dpmclimbing.com

Bartek Pasiowiec
 
 
Darek Kaptur
 
2019-06-13
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Słomkowa Skała, Morsko - skałoplan

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejny ekstrem Laury Rogory we włoskim Collepardo - "Réveille-toi" 9a

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Wycinki drzew i krzewów pod skałami - "Nasze Skały" apelują o rozwagę

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com