facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Emilie Pellerin onsightem na tradowym The Shadow 5.13 w Squamish

Emilie Pellerin pokonała jako druga w historii w stylu OS jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najtrudniejszych tradowych linii w Kanadzie - The Shadow na ścianie The Chief w Squamish! Tym samym powtórzyła wyczyn Petera Crofta, który również pokonał drogę bez znajomości w 1988r. Od tego czasu drogę poprowadziły takie wspinaczkowe sławy jak Sonnie Trotter, Jasmin Caton, Brad Gobright, Brette Harrington, Jesse Huey, Alex Honnold, Tommy Caldwell i Will Stanhope - żaden jednak nie zdołał pokonać jej w pierwszej próbie, więc przejście Emilie tym bardziej zasługuje na uwagę!

Droga The Shadow na ścianie The Chief. Fot. Brandon Pullan

 

Dla mieszkającej na codzień w Quebecu Emilie, ten sezon należy do niezwykle udanych - Kanadyjka poprowadziła takie tradowe perełki jak Zombie Roof 5.12d (w drugiej próbie) oraz sflashowała Flight of the Challenger 5.12c. Poza swoim krajem pokonała m.in. mikstową Fire in the Sky 5.13c w Adirondacks, 24 Hour Crack 5.13a w Acadia National Park oraz mikstowy Punky Brewster 5.13 w australijskim Arapiles. 


Emilie na Zombie Roof 5.12d. Fot. arch. Emillie Pellerin


Powtarzając bez znajomości The Shadow, Emilie powiększyła więc już całkiem pokaźny dorobek. Swoją wypowiedzią przybliża nam nieco kulisy przejścia ;-)

"Miałam szczęście, że moje zużyte buty z wychodzącymi palcami z czubków dały radę i dotrwały do końca. ;-) Pokonanie drogi zajęło mi prawię godzinę i pod koniec czułam już palący ból w mięśniach łydek."


Takie szczegóły tylko dodają smaczku przejściu Emilie. Mamy nadzieję, że atakując kolejny tradowy ekstrem Kanadyjka sprawi sobie już nowe buty, wszak jak powszechnie wiadomo sprzęt co prawda się za nas nie wspina, ale bardzo pomaga ;-) Zwłaszcza w formacjach rysowych, których w okolicach nie brakuje, warto by przy klinowaniu się weń nie ranić palców stóp. ;-)

 

Szkoda, że wyczynu Kanadyjki nie udokumentowany został filmowo, ale nie można mieć wszystkiego - za to magazyn Gripped, który doniósł jako pierwszy o przejściu już zapowiedział, że więcej szczegółów poznamy w kolejnym jego numerze, który ukaże się na przełomie października i listopada. Będziemy więc czekać ;-)

A tymczasem zobaczcie jak wygląda The Shadow - wspina się Sonnie Trotter:

 

 

Źródło: gripped.com

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com