facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Emanuel Moosburger w Rockland

24-letni Austriak podczas swojego 7-tygodniowego tripu po piachach południowoafrykańskiej mekki bulderingu zebrał solidną kolekcję przejść.
Dotychczasowym topowym przejściem Emanuela Moosburgera było Vecchio Leone 8B w szwajcarskim Ticino, a z sukcesów w rywalizacji na panelu Mistrzostwo Austrii Juniorów w 2002.


Moosburger na  Mooiste Maise 8B+ (foto: Zlu Haller)

Tymczasem wypad do Afryki i prawdopodobnie pierwsze powtórzenie po odpadnięciu kluczowego chwytu problemu Freda Nicola - Mooiste Maise 8B+. Na tym nie koniec, bo jeszcze padło 5x8B (w tym: Green Mamba, Ray of Light, Black Shadow, Armed Response, The Vice), 6x8A+, 11x8A oraz około 30-tu 7C+... Jakby tego było mało Royksopp 8A oraz Armed Response i The Vice sieknięte zostały w tym samym dniu.

"Wszystko co mogę powiedzieć to to, że był to najbardziej zadziwiający trip, jaki kiedykolwiek odbyłem!" - opisuje wrażenia Emanuel. - "Wspinanie i sceneria były po prostu niezwykłe i unikalne, a ja odfajkowałem listę problemów, o której nigdy nawet nie marzyłem, że mogą stać się rzeczywistością."


Armed Response 8B (foto: Zlu Haller)


Więcej zdjęć - tym bardziej interesujących, że część przejść odbywała się w świetle lamp samochodowych - można znaleźć na stronie: www.chalkjunkie.at

Bartek Pasiowiec
 
2019-03-18
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"500 dni do Tokio" - zebranie plenarne IFSC i ważne decyzje w federacji

Komentarze
0
 
Monika Młodecka
 
2019-03-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Grande znaczy Wielki. Wielkie emocje na 3. urodziny Groto.

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-11
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Hands Only vol.2 - relacja

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-03-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Seb Bouin rozprawia się z "Pachamamą" 9a+!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com