facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-13
 

Eliminacje PŚ w Chamonix

W poniedziałek 12 lipca w francuskim Chamonix odbyły się eliminacje Pucharu Świata w konkurencji wspinaczki prowadzenie i na czas. Edyta Ropek z Alpinus Azoty Tarnów Team w finale!
W rozegranych 12 lipca eliminacjach pierwszej edycji Pucharu Świata w konkurencji prowadzenie żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się przejść do kolejnej rundy. Kinga Ociepka z KS Korona Kraków uplasowała się na 31 miejscu, kończąc jedną z dróg eliminacyjnych i uzyskując wysokość oznaczoną jako 29 pkt. na drugiej drodze. Agata Wiśniewska z KW Toruń zajęła 37 miejsce, również ‘TOPując’ na jednej z dróg, a na drugiej uzyskując wynik 22 pkt. Nasz jedyny reprezentant w tej konkurencji zajął 57 miejsce, z wynikiem 30 pkt. i 28 pkt. na dwóch drogach. 

Słoneczny i pogodny dzień nie zapowiadał popołudniowego oberwania chmury, które nastąpiło tuż przed rozpoczęciem eliminacji w popularnych czasówkach. Na szczęście po półgodzinnym opadzie nieco się rozpogodziło i komisja sędziowska zdecydowała o rozpoczęciu tej rundy zawodów. Zmagania zaczęły kobiety, niestety pogoda była przychylna tylko dla płci pięknej i w trakcie biegów ostatnich dwóch zawodniczek – Edyty Ropek i Juli Lewoczkiny - burza znów wróciła nad Chamonix i rozszalała się na dobre. Eliminacje mężczyzn zostały przesunięte na wtorek. Runda eliminacyjna była udana dla zawodniczek z Polski, aż cztery nasze reprezentantki awansowały do finału! Zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl Edyta Ropek z czasem 11,79 s. awansowała na trzeciej pozycji, Monika Prokopiuk z czasem 13,64 s. na jedenastej, Aleksandra Rudzińska z czasem 13,66 s. na dwunastej i Karina Mirosław z czasem 14.01 na piętnastej. 

Do finałowej szesnastki nie udało się awansować pozostałym dwóm zawodniczkom: Małgorzacie Rudzińskiej, która z czasem 19,94 s. sklasyfikowana została na dwudziestym siódmym miejscu i Klaudi Buczek, która dwukrotnie nie wyłączyła systemu pomiaru czasu i zajęła dwudzieste ósme miejsce.

Pełne wyniki dostępne są na stronie IFSC. Rozkład par kobiecych przed wtorkowymi finałami wygląda następująco www.ifsc-climbing.org.

Na wtorek na godzinę 12.00 zaplanowano eliminacje mężczyzn, zaś o godzinie 18.30 rozpoczną się finały.

Całość zmagań relacjonowana jest na żywo na stronie http://www.247.tv/climbing/freestream

Więcej informacji: www.edytaropek.pl.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com