facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-10
 

Eliminacje akademickich zawodów AZS Wintercup na Podhalu

Już w najbliższy piątek (10 lutego) ośrodek narciarski Kotelnica w Białce Tatrzańskiej stanie się areną zmagań sekcji narciarskich największych polskich uczelni. To już czwarta w tym roku edycja AZS Wintercup, zawodów studenckich, organizowanych w ramach TAURON Bachleda Ski.
Przedstawiciele sekcji narciarskich największych polskich uczelni tym razem ścigać się będą w największym i najnowocześniejszym kompleksie narciarskim w Polsce – Kotelnicy Białczańskiej. Piękny widok na Tatry Bielskie i prawdziwie góralska atmosfera Podhala towarzyszyły będą sportowym zmaganiom studentów. Zawody odbędą się w konkurencjach slalom oraz slalom gigant i będą już przedostatnią szansą zakwalifikowania się do wielkiego finału AZS Wintercup 2012.

We czwartek (9 lutego), dzień przed zawodami, o godzinie 19.30 odbędzie się weryfikacja oraz odprawa techniczna (losowanie numerów startowych). Zawody rozpoczną się w piątek o godz. 9:00 od slalomu giganta. Następnie o godz. 12:00 rozegrany zostanie salolom. Imprezę zakończy uroczystość wręczenia nagród, która zaplanowana jest na godz. 14:30.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się w komunikacie organizacyjnym dostępnym na stronie www.wintercup.pl.

Wielki finał zawodów odbędzie się już 27 lutego na Zakopiańskiej Harendzie. Zawodników motywować będzie zapewne fakt, że nagrodą główną przewidzianą przez organizatorów w tym roku jest samochód osobowy, więc jest o co walczyć.


AZS Wintercup jest częścią programu TAURON Bachleda Ski stworzonego przez najlepszego polskiego narciarza – pana Andrzeja Bachledę-Curusia. Celem programu jest odrodzenie narciarstwa alpejskiego w Polsce. Obok zawodów dla studentów swoim zasięgiem obejmuje także Mistrzostwa Polski Amatorów, Mistrzostwa Polski Seniorów, serię zawodów w slalomie równoległym dla młodych narciarzy - TAURON Energy Ski Cup, Młodzieżowy Puchar Polski, Puchar Energetyków oraz zawody dla dzieci o Puchar TAURONKA.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na  www.tauronbachledaski.pl 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com