facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-18
 

EKWADOR w relacji Michała Słowioczka

Przed nami kolejne fascynujące spotkanie w cyklu "wyprawy na krańce Ziemi..." . Tym razem EKWADOR w relacji Michała Słowioczka. Wstęp tylko - 2,50.

"Ekwador kraj wielkich kontrastów i multikulturowości"

Michał Słowioczek - absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.Człowiek gór. Zapalony wspinacz i narciarz freeridowy. Miłośnik podróży, szczególnie po Ameryce Południowej. Wielki pasjonat folkloru góralskiego i ślaskiego oraz "ślonskij godki". Hobbystycznie reporter lokalnej telewizji. Pomysłodawca i założyciel klubu Łaziska Grupa Górska oraz współtwórca festiwalu górsko-podróżniczego "Pod Górę".

Opowiem Wam historię, która z planowanej alpinistycznej wyprawy na najwyższe wulkany Ekwadoru stała się moja wyprawą życia. Kontrast jest najlepszym słowem mogącym opisać Ekwador. Przepiękny Ekwador przeplatany jest kontrastami w każdym możliwym wymiarze - krajobrazowym, gospodarczym, kulturalnym, społecznym. Podczas mojej opowieści poznacie wszystkie kontrasty Ekwadoru, ze szczególnym uwzględnieniem czynnika czysto ludzkiego. Poznacie pucybutów z Quito i siedzących na ich fotelach biznesmenów, usłyszycie historie ludzi żyjących wysoko w Andach, którzy często są  wyzyskiwani przez lokalnych "namiestników", udamy się na ekwadorską corridę w El Chaopi, gdzie spotykają się mieszkańcy kilkunastu wsi, co nieraz kończy się niezłą rozróbą. Zobaczycie, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywają dzieci, które pasą lamy, łowią w dżunglii ryby za pomocą granatów, oraz handlują wszystkim co tylko można.
26 LISTOPADA 2013 GODZ 18.00  

Muzeum Miejskie SZTYGARKA

Dział Etnograficzno-Podróżniczy

www.muzeum-dabrowa.pl

Dąbrowa Górnicza ul. Legionów Polskich 69

Goryonline
 
2018-11-07
HYDEPARK
 

Nowe „Tatry”. Góry, wolność i niepodległość

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-19
HYDEPARK
 

Film „No Trace Tatra” na jesiennych festiwalach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-16
HYDEPARK
 

Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com