facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-05-07
 

Eksploris Race - druga edycja cyklu AR Cup zakończona

Start rajdu Eksploris nastąpił w sobotę rano z Ośrodka Biathlonowego w Kościelisku.


Start rajdu Eksploris nastąpił w sobotę rano z Ośrodka Biathlonowego w Kościelisku.


Fot. Monika Strojny


Zawodnicy w dwuosobowych zespołach rozpoczynali go handicupowo czyli w odstępach czasowych uwzględniających straty po Salomon Trail Running rozegranym w okolicach Butorowego Wierchu w piątek. Pierwszy etap, 18-kilometrowy treking, prowadził przez Gubałówkę i Płazowski Wierch, pod którym w głębokim wąwozie przeprawiano się mostem linowym na drugą stronę strumienia. Już po niecałych dwóch godzinach najszybsze zespoły docierały do strefy zmian i mając czas tylko na zmianę butów, w pośpiechu wsiadały na rowery. Kilka podjazdów w promieniach słońca i godzinę później w Ratułowie zaczynał się wyścig na rolkach. W mijanych wioskach tradycyjnie ubrani górale zmierzali do kościołów, a na asfalcie zawodnicy szybko omijali dziury i wyboje, zwalniając tylko na ostrych zakrętach i żmudnych podjazdach. Po około 9 km droga kończyła się i już w normalnych butach, zawodnicy wracali po rowery.


Fot. Monika Strojny


Po południu zaczął padać deszcz, ochłodziło się i w wyższych partiach zaczął nawet padać grad. Długie zjazdy w kierunku bazy, błoto na szlakach, przemoczone ubrania i rękawiczki wyziębiły zawodników tak bardzo, że niektórzy nawet na podejściach szczękali zębami. Różnice w pierwszej trójce nie przekraczały 10 minut, więc przed ostatnim etapem - 13 km biegiem na orientację w Kirach, nie było nawet czasu na przebranie się w suche rzeczy. Z resztą i tak nie miało by to sensu, bo żeby dostać się na upragnioną metę, zawodnicy musieli przeprawić się przez rwący potok. A do dyspozycji mieli tylko śliskie kamienie, poczucie równowagi i linę asekuracyjną...


Fot. Monika StrojnyPo 7,5 godzinach drugą edycję Adventure Racing Cup w kategorii męskiej wygrał zespół Navigator Suunto, wyprzedzając o niecałe 20 minut dwa zespoły Speleo Salomon. W kategorii Mix ponownie na pierwszym miejscu podium stanął team Speleo Salomon Thule z 10- i 30-minutową przewagą nad Navigator Suunto oraz Speleo Salomon Prijon.


Fot. Monika StrojnyTrasę Open, przeznaczoną dla początkujących rajdowców, wygrali zawodnicy Swingersi od Estery uzyskując bardzo dobry, ponad 4 godzinny wynik.

2008-05-07

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-14
GÓRY
 

Wyprawa Anny Tybor na Nanga Parbat nabiera rozpędu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com