facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-03-16
 

Ekspedycja „RATrejs. Dookoła świata” | RATrejs.pl

Marzysz o egzotycznych podróżach przez świat? Fascynują Cię sporty ekstremalne i chcesz ich spróbować? Teraz masz wyjątkową okazję zrobić to razem z nami i wybrać się dookoła świata ZA DARMO!” – tak brzmi zaproszenie czwórki polskich podróżników na ekspedycję „RATrejs. Dookoła świata”.

 

Podróż bez granic

 

Ekspedycja „RATrejs. Dookoła świata” to fascynująca, czteroletnia podróż przez wszystkie siedem kontynentów i pięć oceanów, której zadaniem jest odwiedzenie najtrudniej dostępnych i najpiękniejszych zakątków Ziemi „Spotkacie nas w praktycznie każdym miejscu naszego globu – od arktycznej północy, przez tropikalne obszary równikowe, aż po antarktyczne południe.” – tłumaczą jej organizatorzy.


Ratrejs - statek

 

Głównym środkiem transportu oraz bazą wypadową będzie pełnomorski jacht żaglowy – Nautilus. Jednak, jak podkreślają uczestnicy, w ekspedycji chodzi o znacznie więcej niż sam rejs „Ponad dwie trzecie czasu spędzimy eksplorując ląd i strefę przybrzeżną, poznając ludzi i lokalne kultury oraz szukając najpiękniejszych zjawisk na Ziemi.” – wyjaśniają.

 

Słowo eksploracja nie jest użyte tutaj przypadkowo: na pokładzie jachtu znajduje się pełne wyposażenie wyprawowe, między innymi motocykl, paralotnie, sprzęt nurkowy, rowery czy kajaki. Pozwoli to załodze Nautilusa dotrzeć w normalnie niedostępne zakątki, do których jedyna droga wiedzie po wodzie, pod wodą lub… w powietrzu!

 

Wszystkie ręce na pokład


Wyprawa organizowana jest przez czwórkę polskich podróżników, którzy nie tylko chcą pokazać ginący na naszych oczach świat, ale także zainspirować do wyrwania się z wielkomiejskiej przestrzeni i aktywnego poznawania świata i ludzi. Mimo że każde z nich pracowało dla wielkich korporacji, dziś rzucają wszystko i wypływają świat. „RATrejs to oczywiście nawiązanie do wyścigu szczurów, który zamieniamy na przygodę życia. Wam też chcemy dać taką szansę!” – puszczają „oczko”.


Ratrejs - poodróż dookoła świata

 

Nie są to słowa bez pokrycia. Na blogu ekspedycji „RATrejs. Dookoła świata” | RATrejs.pl możemy znaleźć zaproszenie do udziału w podróży… zupełnie za darmo! Nie trzeba być podróżnikiem, żeglarzem ani sportowcem – wystarczy, że entuzjazm i otwartość na ludzi i nowe wyzwania.

 

Dołącz do załogi Nautilusa

 

Organizatorzy szukają pasjonatów filmu i fotografii, którzy posiadają doświadczenie w tworzeniu i są w stanie zapewnić najwyższą jakość kontentu filmowego i zdjęciowego. Wybrana osoba będzie wspólnie z nimi odpowiedzialna za pisanie scenariuszy programów, a samodzielnie – za operatorkę, obróbkę i montaż materiałów. „Priorytetem jest dla nas tworzenie filmów wideo, przeznaczonych do emisji w internecie i telewizji.” – precyzują.

 

Udział w wyprawie zapowiada się fascynująco. „Będziesz publikować stworzone przez siebie filmy i zdjęcia na łamach m.in. National Geographic Traveler. Dotrzesz do prawie 10 milionów czytelników i internautów. Nauczysz się żeglować, nurkować, surfować, pływać na kite’ie. Będziesz miał do dyspozycji motocykle, paralotnie i rowery. Poznasz świat i zobaczysz nieprawdopodobne miejsca, które często dostępne są tylko z pokładu jachtu. Przeżyjesz przygodę swojego życia!” – tak podróżnicy zachęcają do udziału w konkursie.


Ekipa Ratrejs

 

Dokładne instrukcje konkursowe znajdują się na blogu ekspedycji pod adresem RATrejs.pl oraz na Facebooku pod adresem facebook.pl/RATrejs. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia. Pamiętaj, że rejs startuje za trzy miesiące, nie warto więc zwlekać.

 

Ekspedycja „RATrejs. Dookoła świata” w liczbach

  • 5 oceanów i 7 kontynentów

  • 100 państw i 200 portów

  • 100.000 kilometrów

  • 1.250 dni w podróży

  • 15 ekscytujących sportów ekstremalnych

  • 30 wiodących patronów medialnych

 

GÓRY Górski Magazyn Sportowy jest patronem medialnym ekspedycji „RATrejs. Dookoła świata” | RATrejs.pl


Prenumerata czasopisma Góry - Górski Magazyn Sportowy
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-08-31
BIEGI GÓRSKIE
 

Biegi w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-08-16
BIEGI GÓRSKIE
 

Fernando Elvira & The North Face

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-09
BIEGI GÓRSKIE
 

Wyzwania - Sudecki Trójkąt

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-07-11
BIEGI GÓRSKIE
 

Ekstremalny Skyrunning. Nowy wymiar biegania w polskich Tatrach?

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com