facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-08-04
 

Edyta Ropek zwycięża w Daone!

Edyta Ropek (MKS Tarnovia) zwyciężyła w finałowej, czwartej edycji Pucharu Świata 2009 we wspinacze sportowej, w konkurencji wspinaczki na czas. Łukasz Świrk (SMG Lubin) zajął wysokie, trzecie miejsce.
W rozegranych dziś na słynnej zaporze wodnej w Val di Daone zawodach, po raz drugi z rzędu, powtarzając swój sukces z 2008 roku, zwyciężyła Edyta Ropek (MKS Tarnovia)!  Polka, pokonując rywalkę z Rosji Annę Saulewicz i jej rodaczkę Jurinę Walentinę, utrzymała się również na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tegorocznego pucharu, którego finałowe podium było identyczne z tym w Daone. Ropek po raz drugi sięga po to najwyższe trofeum wspinaczkowe, również powtarzając swój wielki sukces z 2008 roku.
 
Znakomicie wypadła reprezentacja Polski, aż pięciu zawodników znalazło się w finale. W rywalizacji mężczyzn bardzo dobre miejsca zajęli Łukasz Świrk - 3 miejsce i Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia) - 4 miejsce. Nieco gorzej poszło Klaudi Buczek (MKS Tarnovia) - siódme miejsce i Jędrzejowi Komosińskiemu (AZS PWSZ Tarnów) - ósme miejsce. W zawodach zwyciężył Czech Libor Hroza, przed Ukraincem Maksimem Osipowem.

W zawodach startowała również Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin), która niestety nie zdołała awansować do finału i ostatecznie sklasyfikowana została na 11 miejscu.

Edyta Ropek ustanowiła również nowy rekord szybkości na drodze wspinaczkowej na zaporze w Daone. Pokonując ustanowiony w 2008 roku, swój stary rekord – 25,19 s, wyśrubowała go w finałowym biegu do 22,37 s.! Również Łukasz Świrk ustanowił nowy rekord drogi w biegu eliminacyjnym 14,79 s. Mężczyźni startowali na "drogach kobiecych".

Oficjalne wyniki zawodów:
Mężczyźni: www.ifsc-climbing.org
Kobiety:  www.ifsc-climbing.org

Klasyfikacja generalna:
Kobiety: www.ifsc-climbing.org
Mężczyźni: www.ifsc-climbing.org

Źródło: edytaropek.pl
 fot. www.newspower.it
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-02-23
HYDEPARK
 

„Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-01-26
HYDEPARK
 

Kilian Jornet - „Niemożliwe nie istnieje”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com