facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-02-26
 

Edyta Ropek wystartuje w World Games 2013

Edyta Ropek, zawodniczka wspierana przez Grupę Azoty, wystartuje w prestiżowych zawodach World Games, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Cali w Kolumbii. Edyta otrzymała właśnie kwalifikację od Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej.
World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 roku międzynarodowa impreza, organizowana rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Fot. A. Kamiński


World Games mają za zadanie promocję nieolimpijskich dyscyplin, co umożliwiłoby włączenie ich do programu IO. Zawody w Cali dla wspinaczki sportowej będą jednym z ostatnich sprawdzianów organizacyjnych, przed 125-tą sesją MKOl, która odbędzie się owe wrześniu w Buenos Aires, Argentyna. To na niej zapadnie decyzja, która z ośmiu pretendujących dyscyplin (baseball/softball, karate, squash, wushu, sporty wrotkarskie, wakeboarding, zapasy i wspinaczka sportowa) zostanie włączona do programu Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

Dla Edyty Ropek będzie to drugi w karierze start w World Games. W 2009 roku wraz z Łukaszem Świrkiem reprezentowali Polskę podczas zawodów w Kaoshiung na Tajwanie. Wtedy Edyta wywalczyła siódme miejsce.

Fot. M. Bineli


"Cieszę się bardzo z tej kwalifikacji. W Cali, bogatsza o doświadczenia z 2009 roku, chcę zawalczyć o jak najlepszy wynik dla Polski" - skomentowała decyzję federacji trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata we wspinaczce. W Cali w konkurencji wspinaczki na czas wystartuje również Aleksandra Rudzińska z Lublina.

Warto również podkreślić, że w 2017 roku gospodarzem World Games będzie Wrocław!

Źródło: www.edytaropek.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com