facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-03
 

Edyta Ropek sponsorowana przez Alpinusa

Sponsorem Edyty Ropek został producent specjalistycznej odzieży i sprzętu – Alpinus!
Najlepsza na świecie zawodniczka we wspinaczce na czas dołączyła do elitarnego Alpinus Expedition Team, w którego składzie są takie znane osobistości jak: himalaistka Kinga Baranowska, wspinacze skalni Aleksandra Taistra i Jacek Kudłaty oraz globtrotter Marcin Gienieczko.

Tarnowianka jest bardzo szczęśliwa z podpisania umowy, jak sama przyznała: „Bardzo się cieszę z rozpoczęcia tej współpracy. Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie, przede mną wiele imprez pucharowych w różnych zakątkach świata. Wsparcie Alpinusa z pewnością pomoże mi w realizacji zaplanowanych celów.”


Edyta powoli kończy intensywne przygotowania do sezonu startowego. Zimę spędziła realizując program treningowy, opracowany przez trenera Sebastiana Dembickiego. Z początkiem kwietnia rozpocznie treningi na ścianie Polskiego Związku Alpinizmu skonstruowanej do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas. Pierwszy start planowany jest na 30 kwietnia w włoskim Trento.

Warto dodać, że przed studentką tarnowskiej PWSZ nie lada zadanie. W tym roku będzie bronić tytułu Mistrzyni Europy, wywalczonego w 2008 roku w Paryżu. Jako liderka Pucharu Świata będzie walczyć o utrzymanie pierwszej pozycji w rankingu IFSC. Edyta będzie bronić również pierwszego miejsca, wywalczonego w najbardziej prestiżowych zawodach wspinaczkowych świata – Rock Master 2009 w Arco.


Edyta Ropek. Fot. Adam Klimek

Sezon 2010 będzie obfitował w międzynarodowe imprezy wspinaczki na czas, Edyta wystartuje aż w trzech azjatyckich miastach – Xining, Chuncheon i Huaiji, ponadto będzie można ją spotkać w Moskwie, Chamonix, Arco i Daone. Nowością w kalendarzu IFSC są zawody z cyklu Pucharu Europy seniorów na czas, którego edycje odbędą się w niemieckim Friedrichshafen i w miejscowości Nicosia na Cyprze.

Kalendarz imprez IFSC dostępny jest na:
www.ifsc-climbing.org

Strona Edyty Ropek: www.edytaropek.pl.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com