facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-19
 

Edyta Ropek siódma w pucharze świata w Chongqing

Udany start reprezentacji Polski! W rozegranej w sobotę 14 kwietnia pierwszej tegorocznej edycji pucharu świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek wywalczyła dobre siódme miejsce.
Za nami pierwsza edycja pucharu świata w popularnej konkurencji wspinaczki na czas, która odbyła się w środkowych Chinach w miejscowości Chongqing. W rywalizacji udział wzięło 32 zawodników z Rosji, Ukrainy, Czech, Chin i Polski. Reprezentanci polski zdobyli pierwsze punkty rankingowe, cała piątka awansowała do finałowej szesnastki, niestety żadnemu zawodnikowi nie udał się awans do ścisłego finału.

Z pośród naszych kadrowiczów w rywalizacji kobiet najlepszy wynik zanotowała Aleksandra Rudzińska z Skarpy Lublin, zajmując 5-te miejsce, Edyta Ropek wywalczyła 7-me miejsce, zaś Monika Prokopiuk z Skarpy Lublin uplasowała się na 10-tej pozycji. Wśród mężczyzn najlepiej wypadł Łukasz Świrk (niezrzeszony), który wywalczył 6-te miejsce, natomiast Jędrzej Komosiński z PGNiG KU AZS PWSZ Tarnów zajął 9-te miejsce.
 
Edyta, Jędrzej i Łukasz po starcie w Chongqing, fot. A. Kamiński

Jestem zadowolona z swojego startu. Mimo braku podium, udało mi się zrealizować zakładane na te zawody cele. W finale uzyskałam bardzo dobry czas 9,55 sekundy, moja rywalka była szybsza i to ona awansowała do finałowej czwórki. Teraz koncentruję się na przygotowaniu do kolejnych edycji pucharu oraz mistrzostw świata w Paryżu. – komentowała swój start Edyta Ropek
 
Zawody w Chinach jak zwykle stały na najwyższym poziomie. Ponownie organizatorzy przygotowali wspaniałą oprawę imprezy dla licznie zgromadzonej publiczności, a zawodnicy dostarczyli niezbędnych emocji sportowych, co stworzyło niesamowite widowisko.
 
Edyta Ropek podczas zawodów PŚ w Chongqing, fot. A. Kamiński

Pierwsza edycja przynosi zauważalny wzrost poziomu sportowego wśród zawodników. W rundzie eliminacyjnej aż 13 mężczyzn zanotowało podczas biegów czas poniżej 7 sekund, zaś u kobiet czasy poniżej 10 sekund zanotowało aż osiem zawodniczek!
 
Podium kobiet zdominowały Rosjanki, puchar w Chongqing zwyciężyła Alina Gaydamakina, przed Marią Krasaviną i Natalią Titową. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Rosjanin Dmitrii Timofeev, przed Czechem Liborem Hrozą i reprezentantem gospodarzy Qixin Zhongiem. Pełne wyniki na stronie www.ifsc-climbing.org

Kolejna edycja pucharu świata na czas odbędzie się w dniach 12-13 lipca 2012 we francuskim Chamonix.
 
Zdjęcia i informacje z pobytu Edyty Ropek w Chinach na jej oficjalnym profilu www.facebook.pl/edytaropek



Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com