facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-06-25
 

Edyta Ropek promuje wspinaczkę sportową w Królestwie Bahrainu

Czterokrotna medalistka klasyfikacji Pucharu Świata Edyta Ropek, zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty Elzat, na zaproszenie Ministra Kultury Królestwa Bahrainu promuje wspinaczkę sportową w stolicy kraju Manamie. Wydarzenie jest częścią programu „Season of Sports” realizowanego w ramach objęcia przez miasto tytułu „2013 Manama Capital of Arab Tourism”.
Podczas trzydniowego wydarzenia, na specjalnie z tej okazji wybudowanej ściance wspinaczkowej na Al. Aali Boulevard, będzie można spotkać polską mistrzynię wspinaczki, która będzie zachęcać mieszkańców Manamy do spróbowania swoich sił w nowym dla nich sporcie.

Wspinaczka na czas jest tu zupełnie nową dyscypliną, która zdaniem organizatora wydarzenia - Martina Whitakera z Sportique88 - będzie miała w przyszłości swoje miejsce na sportowej mapie Bahrainu:

„Poprzez realizację projektu „Season of Sport” chcemy zaprezentować i zachęcić do uprawiania sportów, które dotąd nie gościły w naszym kraju. W ramach programu zaprezentowane zostały takie dyscypliny jak kite boarding, kajakarstwo, wake bording, beach soccer, trathlon i teraz wspinaczka na czas. Mamy nadzieję, że te dyscypliny zagoszczą w dorocznym kalendarzu imprez i spotkają się z zainteresowaniem społeczności lokalnej i międzynarodowej” - komentuje Whitaker.

Edyta Ropek, która obecnie jest w trakcie rehabilitacji
po przebytym zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego, bardzo się cieszy z tego wyjazdu i  możliwości zaprezentowania swojej dyscypliny sportu.

Wspinaczka sportowa w Bahrainie. Fot. A. Kamiński


Dwukrotna mistrzyni Europy mówi, że:

„To świetna okazja do promowania wspinaczki na czas w krajach arabskich. W zeszłym roku startowałam w zawodach promocyjnych w Iranie, jednak muszę przyznać, że Bahrain jest bardziej liberalny, zwłaszcza jeśli chodzi o sport kobiet. Jeżeli tylko będzie zainteresowanie, wspinaczka na pewno zawita na wyspę” – tłumaczy Ropek, dodając – „Wizyta w Bahrainie jest dla mnie także okazją do odpoczynku po wyczerpującym okresie rehabilitacji, oprócz prowadzonych warsztatów sportowych mam możliwość poznania nowej kultury, odwiedzenia ciekawych miejsc, historycznego starego miasta, niesamowitego nowoczesnego centrum czy choćby słynnego toru Grand Prix Bahrainu Formuły 1, po którym zresztą Martin obiecał mi specjalną rundę.

Więcej informacji tutaj >>
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-11-23
GÓRY
 

W stronę wolności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-05
GÓRY
 

Marek Holeček – wytrwałość i satysfakcja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-05
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com