facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-05-07
 

Edyta Ropek doznała poważnej kontuzji kolana

Aktualna Mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej, zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty Elzat  Edyta Ropek, doznała poważnej kontuzji kolana. W trakcie treningu z goszczącymi w Tarnowie zawodnikami Reprezentacji Francji we wspinaczce, mistrzyni doznała poważnego urazu kolana.
Będącą w życiowej formie zawodniczkę czeka zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Edyta Ropek to jedna z najbardziej utytułowanych na świecie zawodniczek w dyscyplinie wspinaczki na czas. W tym roku Tarnowianka będzie bronić tytułu Mistrzyni Europy, który dzierży nieprzerwanie od pięciu lat.

Jak komentuje całą sytuację Edyta: „Co się stało, to się nie odstanie. Nie wracam do tego, nie myślę co by było gdyby. Czekam na dzień „zero”, czyli zabieg rekonstrukcji. Chcę by odbył się jak najszybciej. Od tego dnia zaczyna się nowy plan, który ma na celu mój powrót do formy. Czuję się jak przed wielkim wyzwaniem, zupełnie nowym”.

Kontuzja przytrafia się w trakcie cyklu ciężkich przygotowań, w trakcie budowania formy do najważniejszych zawodów sezonu. A te wyglądały bardzo obiecująco, poziom sportowy i czasy jakie Edyta uzyskiwała podczas treningów na ścianie służącej do bicia rekordu świata, są najlepszymi wynikami w jej sportowej karierze.

Edyta Ropek podczas treningu wspinaczki. Fot. A. Kamiński
Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji o Edycie na jej profilach:

www.facebook.com/EdytaRopek

www.twitter.com/EdytaRopek
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Weronika Biernacka
 
2019-07-22
GÓRY
 

Gasherbrum VII: Francesco Cassardo uratowany!

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Maciej Piera
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com