facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-19
 

Edyta Ropek czwarta na Rock Master 2010

Edyta Ropek startująca w barwach Alpinus Azoty Tarnów Team wywalczyła wysoką czwartą lokatę w prestiżowych zawodach Rock Master w włoskim Arco.
W rozegranej 16 lipca konkurencji wspinaczki na czas, która odbyła się na 15-metrowej ścianie służącej do bicia rekordu świata w tej konkurencji, tarnowianka jako jedyna reprezentantka Polski zakwalifikowała się do finałowej czwórki. 

Po rundzie eliminacyjnej Edyta sklasyfikowana była na szóstej pozycji. W finale zmierzyła się ze swoją rodaczką Moniką Prokopiuk z Skarpy Lublin, zwyciężając ten pojedynek stosunkiem czasów 11,17 sekundy do 11,90 sekundy. W kolejnym biegu, podobnie jak w pucharze świata w Chamonix, zawodniczka MKS Tarnovia trafiła na Rosjankę Julię Lewoczkinę. W niezwykle emocjonującym i wyrównanym biegu Ropek pokonała Lewoczkinę wynikiem 10,90 s. do 11.04 s. W kolejnej fazie finału zmierzyła się z Chinką Cuilian He, niestety zaraz po starcie poślizgnęła się na stopniu i musiała uznać wyższość zawodniczki z Azji. 


Edyta podczas eliminacji, lewa droga, fot. Lukasz Warzecha - LWimages.co.uk

W walce o brązowy medal zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl stanęła w szranki z reprezentantką Wenezueli Lucelią Blanco. Tu również pomyłka spowodowała, że Edyta nie zdołała dogonić Lucelii i ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Jak komentowała zaraz po swoim starcie: „Niestety tym razem nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku. Natomiast jestem zadowolona z osiągniętego wyniku, zwłaszcza, że w tym tygodniu dwukrotnie udało mi się awansować do ścisłego finału i powalczyć o medale.”

W czasówkach startowała wyżej wspomniana Monika Prokopiuk, która po pojedynku z Edytą sklasyfikowana została na dobrym dziesiątym miejscu. Druga z Polek, Klaudia Buczek z MKS Tarnovia dwukrotnie falstartowała w biegu z Włoszką Sarą Morandi, przez co została wyeliminowana z dalszej rywalizacji i ostatecznie sklasyfikowana na 14 pozycji. 

W rywalizacji męskiej najlepiej z reprezentacji Polski wypadł Jędrzej Komosiński z AZS PWSZ Tarnów, któremu jako jedynemu udało się awansować do finałowej ósemki. W biegu o awans do czwórki Komosiński zmierzył się z Chińczykiem Ningiem Zhang. Zawodnik AZSu przegrał ten bieg z stosunkiem czasów 7,25 s. do 7,44 s. Pozostali polscy zawodnicy, którzy zdołali awansować do finałowej szesnastki, ale nie udało im się awansować do kolejnej fazy zawodów, zostali sklasyfikowani na następujących miejscach: Tomasz Oleksy z MKS Tarnovia na 11 miejscu, Łukasz Świrk na 14 miejscu. 

Wyniki zawodów Rock Master
Rywalizacja kobiet: www.ifsc-climbing.org
Rywalizacja mężczyzn: www.ifsc-climbing.org

Oficjalna strona zawodów: http://www.arco2011.it/index.php/?lang=en

Magazyn  GÓRY zaprasza do specjalnego serwisu Arco Rock Master pod adresem http://www.rockmaster.goryonline.com/, gdzie znajdziecie więcej informacji z zawodów.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com