facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-01
 

Eclipse GTX / HANWAG

Techniczny lekki, model butów przeznaczony do zimowych przejść w najwyższych górach. Techniczny lekki, model butów. Dedykowany przede wszystkim do zimowych przejść w najwyższych górach. Dodatkowo ocieplony i gwarantujący izolację do - 15 stopni Celsjusza potwierdzoną normą DIN EN 344-1. Wewnętrzną przestrzeń w bucie można dowolnie dostosować poprzez wyjęcie drugiego języka lub wkładek. Perfekcyjne trzymanie zapewnia wkładka Heel-Fix, aluminiowa blaszka, której dogięcie powoduje większą stabilizację pięty w bucie. Wkładka w bucie na całej długości zbudowana z materiału zapamiętującego kształt stopy została dodatkowo usztywniona. Buty występują również w wersji damskiej. Posiadają nieznacznie niższą cholewkę od porównywalnego modelu Omega.Detale: 

Membrana GORE-TEX Duratherm: Materiał przeznaczony do użytku w ekstremalnych warunkach zimowych. To specjalne połączenie membrany i izolacyjnego fleecu. Odporny na mechaniczne wycieranie, szybko schnący, zapewniający trwałą izolację w skrajnych warunkach temperaturowych. Stosowany w butach wspinaczkowych lub ekspedycyjnych.
Materiał zewnętrzny: Cordura AltiTex
Dodatkowa izolacja: do - 15°C, potwierdzona Normą DIN EN 344-1
Wejście na raki: automatyczne
Vari-Volume: Możliwość indywidualnego dopasowania objętości wewnętrznej buta dzięki wybraniu odpowiedniego języka z różnorodną grubością, jak również przez zmniejszenie grubości wkładki.
Click-Clamp: Specjalny system sznurowania. Metalowe blaszki z oczkiem umożliwiają tworzenie dwóch stref sznurowania. Sznurowadła dzięki zablokowaniu ich napięcia umożliwiają zasznurowanie buta w jednej części luźniej, a w drugiej mocniej i na odwrót
Shock-Absorb: Wkładka absorbująca uderzenia podczas chodzenia umiejscowiona wysokości obcasa. Używana przede wszystkim w butach z mocnymi i twardymi podeszwami.
Deep-Pull: Haczyki do przeciągnięcia sznurowadła umieszczono głęboko po bokach cholewki na wysokości stawu skokowego. Poprzez głębokie umieszczenie haczyków sznurowadła precyzyjnie i mocno stabilizują nogę w bucie, zapobiegając jej poruszeniom, eliminując ewentualne obtarcia, pozwalając pewnie czuć się nawet na najbardziej trudnym szlaku.
Elevated-Brim: Ręcznie nakładany otok gumowy, którego zdaniem jest ochrona materiału zewnętrznego oraz stabilizacja buta.  
Heel-Fix: Wzmocnienie na wysokości pięty polegające na wszyciu aluminiowej płytki umożliwiającej indywidualnie dostosowanie do kształtu nogi/stopy użytkownika. Płytkę ręcznie dogina się eliminując tym samym zbędny ruch stopy w bucie.
Insulated: Dodatkowa izolacja od zimna umiejscowiona pod wkładką buta oraz w cholewce
Podeszwa: Vibram ALPIN
Zaawansowana technologicznie podeszwa do butów alpinistycznych umożliwiająca zamocowanie raków, usztywniona na całej długości. Zwiększoną izolację w bucie uzyskano poprzez powietrzne komory w podeszwie, środkową część podeszwy wypełnioną PU. W części przedniej podeszwa ma wąski czubek ze specjalnie ukształtowaną strefą do wspinaczki.
Waga buta: 1150 g (rozm. 7,5)
Kolory: 12- schwarz
Materiał wewnętrzny: GORE-TEX Duratherm
Materiał zewnętrzny: Skóra bydlęca pozyskiwana ze stad hodowanych w górach - wysoko wytrzymała skóra welurowa, która jest poddawana specjalnemu garbowaniu i posiada wyjątkową wodoodporność.
Kategoria twardości: Alpin/D
Cena: 1299 zł

Adresy sklepów na stronie dystrybutora www.bakosport.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com