facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-04-02
 

EBloc - bouldering in Spain

EBloc to kolejny bulderowy przewodnik po europejskich miejscówkach wydany przez GEBRO Verlag. Opisuje 10 najlepszych – zdaniem autorów – rejonów bulderowych Hiszpanii.
Cztery w okolicach Madrytu, pięć w szeroko rozumianych okolicach Barcelony, no i przede wszystkim najbardziej popularny Albarracin leżący w pobliżu miejscowości Teruel. Autorzy podają, co prawda, że opisali 12 rejonów, ale Targasonne i La Pedriza doczekały się zaledwie małej wzmianki niezasługującej na miano skałoplanu.



Najpierw plusy: przewodnik jest elegancko wydany na kredowym papierze, bulderki w większości opisane są na dobrej jakości zdjęciach, mapki dojazdowe spokojnie pozwalają dotrzeć pod każdy sektor nawet komuś, kto przysypiał na lekcjach geografii. Widać, że autorzy włożyli w wydawnictwo sporo pracy.

No i mniej przyjemna część, czyli minusy. W praktyce testowaliśmy przewodnik w Savassonie i Sant Joan, i po zaledwie kilku dniach bulderowania wyszło na jaw sporo błędów – głównie przy opisywaniu przebiegu przystawek. Wyceny niektórych bulderów również sprawiają wrażenie jakby dobierane były losowo i sporo odbiegają od rzeczywistości. No cóż, tak to jest, gdy lokalsom nie chce się wydać porządnego topo i wszystkim muszą zajmować się chłopaki z Niemiec.

Przewodnik, mimo sporych błędów, wart jest zakupu, gdyż połapanie się w hiszpańskich rejonach bulderowych jedynie na podstawie internetowych informacji nie jest łatwe, a na rynku wydawniczym EBloc na razie nie ma konkurencji. Zatem każdy, kto poważnie myśli o bulderowej wyprawie do Hiszpanii, musi wysupłać niemałą kwotę 34 euro.

Maciek Szopa
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com