facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-09-22
 

Eagles Nest Outfitters, lider w produkcji hamaków wchodzi na polski rynek

W sezonie wiosna-lato 2018 w branży outdoorowej nie zabraknie ciekawych nowości. Niektóre z nich na pewno będą związane z wejściem na polski rynek amerykańskiej marki Eagles Nest Outfitters, specjalizującej się w produkcji ultralekkich hamaków. W tym segmencie jest ona liderem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, z niemal 70% udziałem w rynku. Oficjalnym dystrybutorem Eagles Nest Outfitters w Polsce został krakowski Raven, odpowiedzialny m.in. za takie marki jak Marmot, Aku, Hoka One One czy Teva.

Na amerykańskim rynku Eagles Nest Outfitters (znanej również jako ENO) funkcjonuje od 1999 roku. Jej wiodący produkt stanowią ultralekkie hamaki z haftowanymi szwami. Bazują one na wytrzymałej, a zarazem szybkoschnącej i dobrze oddychającej tkaninie nylonowej. Ich nieodłącznym elementem są aluminiowe, ułatwiające intuicyjny montaż karabinki. W ramach bieżącej oferty hamaków największą popularnością w Stanach Zjednoczonych cieszą się wersje jedno- i dwuosobowe. Co istotne, wytrzymałość każdego modelu hamaku (podawana w jednostkach LB) potwierdzana jest testowo, a każdy produkt ENO posiada 2-letnią gwarancję producenta.

 

W przypadku hamaków funkcja praktyczna łączona jest z aspektem wizualnym – producent oferuje bogatą paletę wyrazistych  kolorów. Największą popularnością w Stanach cieszą się modele SingleNest® Hammock oraz DoubleNest® Hammock, występujące odpowiednio w 26 i 52 wersjach kolorystycznych.

 

fot. Abby Hayes / Eagles Nest Outfitters

 

Marka oferuje także szereg kompatybilnych z hamakami akcesoriów dodatkowych, takich jak moskitiery, tarpy czy stojaki. Podobnie jak flagowe produkty, charakteryzują się one dużą lekkością i wytrzymałością. Coraz większym zainteresowaniem na światowym rynku cieszy się bezszwowa moskitiera Guardian SL™ Bug Net oraz przeciwdeszczowy DryfkyY™ Rain Tarp z naciągiem w ośmiu miejscach. Ponadto firma Eagles Nest Outfitters zajmuje się produkcją innych przydatnych dla fana outdooru akcesoriów turystycznych, m.in. krzeseł, walizek, plecaków, koców czy poduszek. To jednak hamaki stanowią jej główną linię produktową, napędzają sprzedaż i na kluczowych dla producenta rynkach są powszechnie kojarzone z jego charakterystycznym logotypem.

 

Od początku działalności założyciele ENO postawili na sprzedaży swoich produktów podczas imprez masowych. Jeździli furgonetką po wschodnim wybrzeżu, prezentując hamaki na różnorodnych festiwalach pod gołym niebem, często z wielotysięczną publicznością. Praktyczne właściwości i ciekawy design wzbudziły zainteresowanie organizatorów imprez, którzy w hamakach ENO dostrzegli alternatywę odpoczynku dla uczestników ich koncertów, mających zastosowanie zwłaszcza w tzw. strefach chilloutu. Przekuło się to na duże zainteresowaniu marką, dzięki czemu sukcesywnie rosła jej sprzedaż, a na rynku pojawiały się kolejne, dobrze odbierane modele hamaków. W krótkim czasie twórcy marki z objazdowej furgonetki przesiedli się do wygodnych foteli w siedzibie firmy w mieście Asheville, położonym w zachodniej części stanu Karolina Północna, u podnóża Appalachów. Obecnie ENO jest najpopularniejszą i najczęściej wybieraną przez klientów marką w segmencie hamaków w Stanach Zjednoczonych. Od początku 2017 roku producent zwiększył swoje udziały w rynku do blisko 70%, zostawiając daleko w tyle takie brandy jak Texsport, Grand Trunk czy Hatteras Hammocks. ENO stale przy rozszerza zakres swojej działalności. Aktualnie marka obecna jest w 13 krajach na całym świecie, a  jej hamaki i akcesoria turystyczne można kupić w ponad 2 000 sklepach internetowych i stacjonarnych.

 

EAGLES NEST OUTFITTERS (w skrócie ENO) jest amerykańską marką z niemal 20-letnim doświadczeniem, liderem w segmencie hamaków turystycznych. Ultralekkie, niezwykle wytrzymałe i uniwersalne hamaki stanowią główną linię produktową ENO. Dedykowane są one miłośnikom szeroko rozumianego outdooru, jak również bywalcom festiwali muzycznych i fanom relaksu pod chmurką. Oprócz hamaków producent oferuje akcesoria takie jak tarpy, moskitiery, plecaki czy krzesła turystyczne. Jego produkty dostępne są aktualnie w 13 krajach na całym świecie, a od wiosny 2018 pojawią się także w Polsce.

 

Więcej informacji na https://www.eaglesnestoutfittersinc.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com