facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-25
 

Dziesiąty tytuł Mistrzyni Polski dla Edyty Ropek!

Zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek po raz dziesiąty w karierze sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas!
W rozegranych 22 maja na tarnowskim rynku zawodach zwyciężyli, wspierana przez marki Five Ten i Petzl Edyta Ropek z MKS Tarnovia i Łukasz Świrk z SMG Lubin. Srebrne medale wywalczyli Klaudia Buczek i Tomasz Oleksy, oboje z MKS Tarnovia. Brązowe zdobyli Monika Prokopiuk z Skarpy Lublin i Maciej Kalita z MKS Tarnovia.

Zmagania najlepszych polskich wspinaczy na czas rozgrywane były na piętnastometrowej, lekko odchylonej od pionu, ścianie wspinaczkowej. Łatwe i zarazem bardzo szybkie drogi zapewniły licznie zgromadzonej publiczności nie lada widowisko. Nawet lekkie opady deszczu, które przerywały kilka razy zmagania biegaczy, nie były w stanie zniechęcić fanów tej konkurencji, którzy gorąco dopingowali swoich faworytów.

Dla studentki tarnowskiej PWSZ jest to dziesiąty w karierze sportowej tytuł Mistrzyni Polski. Edyta po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych, zdecydowanie i z przewagą sięgając po złoty medal.

Po zmaganiach nie kryła zadowolenia z wyniku - „Jestem dobrze przygotowana do zawodów, od dłuższego czasu trenuję tylko pod kątem wspinania na czas. W Tarnowie biegało mi się bardzo dobrze, może nieco ostrożniej ze względu na wilgoć, ale nie miało to dla mnie większego znaczenia. Jestem szczęśliwa z osiągniętego wyniku, teraz koncentruję się na przygotowaniach do pucharu w Moskwie” – komentowała na gorąco Edyta Ropek.

Znakomicie spisał się również Łukasz Świrk, który w biegu finałowym zmierzył się z Tomaszem Oleksym. W emocjonującej i zaciętej walce, o której wyniku przesądził ostatni, widowiskowy bieg, wspaniałą precyzją i szybkością popisał się wadowiczanin. Dla Łukasza jest to drugi tytuł Mistrza Polski w karierze.

Zdjęcia z zawodów dostępne są na stronach:
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Galeria/Galeria-Sport/Galeria-Sport-2010/Mistrzostwa-Polski-we-Wspinaczce-Sportowej-na-Czas

Strona Edyty Ropek:
www.edytaropek.pl 

Strona Polskiego Związku Alpinizmu
www.pza.org.pl

Źródło: www.edytaropek.pl
 Edyta Ropek Mistrzynią Polski 2010, fot. Paweł Topolski
 Edyta w biegu finałowym, fot. Paweł Topolski
 Łukasz Świrk Mistrzem Polski 2010, fot. Paweł Topolski
 Podium kobiet: Klaudia Buczek, Edyta Ropek, Monika Prokopiuk. Fot. Paweł Topolski
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com