facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-11-06
 

Dzień Ratownika TOPR

W sobotę 27 października 2007 r. w Schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej ratownicy TOPR obchodzili swoje święto.

W sobotę 27 października 2007 r. w Schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej ratownicy TOPR obchodzili swoje święto. Stabilna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie „części oficjalnej“ na świeżym powietrzu: po uroczystej Mszy Świętej przemówienia wygłosili Naczelnik TOPR Jan Krzysztof, oraz wiceprezes Pogotowia, Czesław Ślimak. Następnie życzenia ratownikom składali przedstawiciele sponsorów TOPR, władz lokalnych i współpracujących służb – takich jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Graniczna, Policja i Straż Pożarna.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście złożenie przyrzeczenia przez nowych ratowników, którzy ukończyli staż kandydacki, wzięli udział w przynajmniej pięciu wyprawach ratunkowych i przepracowali społecznie na rzecz TOPR 240 godzin w okresie kandydackim. W tym roku zaszczytu zaprzysiężenia dostąpiło aż dwunastu nowych członków Pogotowia - Zbigniew Chyc-Mulik, Józef Galica Dorula, Marcin Gąsienica Kotelnicki, Andrzej Górka, Jakub Hornowski, Łukasz Migiel, Marek Pencarski, Adam Pieprzycki, Marcin Sitarz, Marcin Strączek-Helios, Przemysław Wójcik i Maciej Ziarko.

Po odebraniu przez Naczelnika przysięgi od nowych ratowników, głos zabrali przedstawiciele Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki i głównego sponsora sprzętowego TOPR, a zarazem partnera Fundacji – marki HiMountain – Artur Hajzer i Kacper Gradoń. W imieniu Fundacji przekazaliśmy naszym przyjaciołom z TOPR czek  opiewający na 115 tysięcy złotych, uzyskanych w ramach odpisów 1% podatku przekazanych Fundacji Kukuczki przez osoby wspierające Akcję Społeczną „Śmigło dla Tatr“. Podziękowaliśmy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym jedna z najważniejszych organizacji ratowniczych w Polsce może jeszcze skuteczniej pomagać ludziom gór.Część towarzysko-rozrywkowa Dnia Ratownika TOPR rozpoczęła się w gościnnym gmachu Murowańca od tradycyjnego przedstawienia zaprezentowanego przez  dzieci ze szkoły im. Ratowników Tatrzańskich z Murzasichla.  Po uroczystym obiedzie, do białego rana bawiliśmy się przy muzyce doskonałej kapeli góralskiej, a w niedzielę – przy rewelacyjnej pogodzie – co bardziej wytrzymali uczestnicy zabawy wybrali się na wycieczki i wspinaczki w otoczeniu Hali Gąsienicowej. Do zobaczenia z rok! J

Kacper Gradoń

(informacja prasowa firmy Hi Mountain)

2007-11-07
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-04
GÓRY
 

Safiental na weekend

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com