facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-01-30
 

Dzień Ladakhu (3 lutego, Warszawa)

Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego serdecznie zaprasza 3 lutego 2007 na Dzień Ladakhu „NA PODDASZU ŚWIATA”.


Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego serdecznie zaprasza 3 lutego 2007 na Dzień Ladakhu „NA PODDASZU ŚWIATA”

16.00-17.00
 "80 dni w krainie harmonii, przyjaźni, widoków, zapachów i spotkań", pokaz slajdów Radka Kucharskiego

17.00-17.20  pytania do podróżnika, przerwa

17.20-17.40  „Lodowa droga” pokaz slajdów, o swoich wędrówkach zamarzniętą rzeką Zanskar opowiedzą Elżbieta Dziuk i Krzysztof Renik

17.40-17.50  dyskusja i przerwa  

17.50-18.40  Filmy: "Himalajska pielgrzymka" (16 minut) oraz „Czam, czyli taniec” (30 minut), ABATON inicjatywa twórcza, zdjęcia Elżbieta Dziuk, scenariusz Krzysztof Renik, montaż Michał Zielony

18.40-19.10  spotkanie z autorami filmów, dyskusja 

19.10 - 19.20  przerwa

19.20  Koncert gry na gongach  - Robert Usewicz - NAVIGATOR

Elżbieta Dziuk - od lat fotografuje bliższe i dalsze zakątki naszego globu, góry, zamieszkujących je ludzi, ich zwyczaje i obrzędy. Ma na swoim koncie wiele wystaw prezentowanych m.in. w Muzeum Literatury w Warszawie, Muzeum Ziemi PAN, Centralnym Muzeum Morskim, Ośrodku Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych. Należy do Stowarzyszenia Podróżników „Horyzont” oraz Polskiego Związku Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa”. W Ladakhu spędziła w sumie dwadzieścia parę miesięcy,        w tym kilka zim (począwszy od zimy w 1997 roku),  powracając tam wielokrotnie wraz z mężem Krzysztofem Renikiem

Radek Kucharski – z zawodu geograf, z zamiłowania fotograf i podróżnik. Niechętnie mówi o sobie, za to wiele o nim powiedzą jego zdjęcia, które można zobaczyć na stronie www.radekkucharski.com. W Ladakhu spędził prawie 3 miesiące podczas rocznej azjatyckiej podróży w 2004 roku. Osobom zaprzyjaźnionym z Centralną Biblioteką Rolniczą znany z pokazów slajdów oraz wystawy poświęconej Kaszmirowi.

Krzysztof Renik – z wykształcenia polonista i antropolog kultury, od 1992 roku pracuje jako dziennikarz Polskiego Radia specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Od ponad trzydziestu lat, podróżując, zgłębia istotę tradycyjnych widowisk azjatyckich. Autor wielu książek, miedzy innymi  „Kathakali sztuka indyjskiego teatru” i „Śladem Bharaty”

Robert Usewicz - artysta-muzyk, kompozytor, producent, a ostatnio także terapeuta. Od najmłodszych lat eksperymentował z różnymi dźwiękami i gatunkami muzyki, produkując i wydając płyty w Polsce i za granicą. W 2002 zainicjował projekt "NAVIGATOR" łączący w sobie elementy rozrywki, medytacji oraz terapii.

Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa.

Wstęp wolny!

2007-01-30


(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com