facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dzieje się w wapieniu

Nie najgorsza pogoda w ostatnich tygodniach sprzyjała atakom na trudne projekty. Z warunu skorzystało sporo zawodników.

Michał Jaworski na Ogród Rozkoszy Ziemskich VI.6/6+ (fot. Daria Brilyova)

 

Jeszcze pod koniec września na swojej drugiej drodze o trudnościach VI.7 sukces zaliczył Wojtek Pełka. Szesnastolatek pokonał bowiem Fumar Perjudica w Jaskini Mamutowej. Przejście było naprawdę błyskawiczne, gdyż zabrało Wojtkowi jedynie 4 próby. Choć sam przyznaje że wcześniej zaliczył sporo prób na Czekając na Godoffa, co z pewnością przyspieszyło sukces na Fumarze.

 

Na swoim ulubionym Okienniku działa cały czas Łukasz Dębowski. Tym razem dołączył do gęstej siatki dróg kolejną niełatwą propozycję. Kombinacja Władcy Przestrzeni i Super Akcji to teraz Królowa Południa o niebanalnych trudnościach VI.6+:

 

„Droga biegnie tak jak w zamyśle oryginalnie miał iść Pan i Władca, ale w 2011 nie potrafiłem zrobić baldera startowego, który dwa lata później zrobił Waldemar. Dziś skończyłem to co wtedy spierdoliłem, powstało turboprostowanie wszystkiego - piękna idealnie prosta linia przecinająca sam środek Ściany Czołowej, wydaje mi się ze solidne VI.6+. Ze specjalną dedykacją i podziękowaniem dla SW - mojego mistrza:-)”

 

Łukasz ostatnio rozsmakował się ewidentnie w kombinacjach, gdyż podczas wizyty na Pochylcu przeszedł jako pierwszy zawodnik Ekspozyturę Małpy VI.6/6+.

 

Michał Jaworski z kolei wpadł do Doliny Będkowskie, gdzie zaliczył sukces na Ogród Rozkoszy Ziemskich VI.6/6+:

 

„Piękne ruchy w korczakowym stylu - to lubimy… Wyglądem nie zachęca ale ruchy mega. Każdy trzeba robić na totalnym skupieniu.”

 

źródło: FB, 8a.nu

Jacek Trzemżalski
 
2019-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Skały Jagiellońskie – inauguracja rejonu

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2019-05-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krótkie podsumowanie kursu ekiperskiego PZA

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com