facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-05
 

Dwie Rumunie, dwie podróże (12 marca, Warszawa)

SKPB w Warszawie zaprasza na pokaz fotografii Łukasza Supergana z wyjazdu w Karpaty Rumuńskie.
Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
Wstęp wolny.

Kilka słów od autora pokazu:
Góry Rumunii stają się coraz częstszym celem wyjazdów turystów z Polski. Jednak wiele pięknych miejsc tego kraju wciąż czeka na odkrycie, a i te pozornie znane potrafią ukazać dociekliwym wędrowcom swoje nieznane dotychczas oblicze. Taka właśnie była ta podróż.
Pokaz nie pretenduje do miana wykładu ani typowej relacji, jest bardziej osobistą refleksją nad tym, co w Rumunii warte odkrycia - wśród górskich szczytów, karpackich wsi, klasycystycznych kamienic i postkomunistycznych blokowisk. Jest on owocem dwutygodniowej włóczęgi po najdalszych krańcach Karpat Południowych (góry Mehedinti, Godeanu, Retezat) oraz północnej Rumunii (Góry Kelimeńskie, Maramuresz).

Autor odwiedził prawdopodobnie najpiękniejsze góry łańcucha Karpat, podziwiał piękno starych miast Transylwanii i zagłębiał sie w ich "zakazane" dzielnice, błądził po górach Kelimeńskich, podglądał codzienne życie mieszkańców magicznego pogranicza rumuńsko-ukraińskiego, na koniec zaś odwiedził najbardziej ponure miejsce tego kraju. Wbrew pozorom nie był to zamek Vlada Drakuli...

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Źródło: SKPB Warszawa
 fot. Łukasz Supergan
 fot. Łukasz Supergan
 fot. Łukasz Supergan
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com