facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dwa megaklasyki Oliany dla Margo Hayes - Fish Eye i Mind Control za 8c łupem Amerykanki!

Po zakończonych przed miesiącem Mistrzostwach Świata w Innsbrucku, Margo Hayes udała się do hiszpańskiej Oliany, by zmierzyć się z tamtejszymi ekstremami, których to nagromadzenie jest tam naprawdę gęste. Dla 20-letniej Amerykanki, jak doskonale wiemy, atakowanie największych klasyków w górnych stopniach trudności to nie pierwszyzna - przed oczami wszystkim powinno stanąć słynne zdjęcie zrobione w lutym 2017r. kiedy to jako pierwsza kobieta na świecie wpięła się do łańcucha drogi o wycenie 9a+ - legendarnej La Rambli w Siuranie. Tego samego roku powtórzyła również słynną Biographie we francuskim Céüse. A tegoroczny wyjazd do Oliany poskutkował powtórzeniami dwóch klasyków rejonu - Margo wpięła się do łańcucha na Fish Eye 8c i Mind Control, przecenionej z 8c+ na 8c.

Margo Hayes na Fish Eye 8c Olianie. Fot. Jan Novak

 

Obydwie linie zostały wytyczone i poprowadzone przez Chrisa Sharmę w jego złotym okresie eksploracji tamtejszych skał. Od tego czasu były wielokrotnie powtarzane przez czołowych wspinaczy, którzy częstokroć wypowiadali się w samych superlatywach o estetyce przechwytów i ich urodzie. Obydwie oferują również typowo wytrzymałościowe, ciągowe wspinanie. Czyli dokładnie takie, jakie preferuje Margo, słynąca z niewiarygodnego wręcz zapasu na długich drogach i odporności przedramion na spompowanie. ;-) 

 

"Po Mistrzostwach Świata w Innsbrucku odwiedziłam Olianę i od razu mogę powiedzieć, że moje pierwsze odczucia przekroczyły znacznie oczekiwania, które były przecież wysokie. Przewieszona pochylnia wywarła na mnie spore wrażenie, a dzięki temu że późny sezon letni jest tutaj raczej spokojny, mogłam cieszyć się wspinaniem po wielu drogach. Ciepła pogoda oznacza świeże figi, leniwe poranki i świetny czas spędzony z tutejszymi wspinaczami. Bardzo dziękuję mojemu tacie i mojemu dobremu przyjacielowi, Janowi, że ten czas był dla mnie tak dobry" - tak podsumowła swój pobyt w Olianie Margo za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. 

 

Margo na Mind Control 8c. Fot. Jan Novak

 

Życzymy jej jak najwięcej takich chwil! No i oczywiście - kolejnych tak honornych dróg w kapowniku! ;-)

Źródło: profil Margo Hayes na Instagramie

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com