facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dwa megaklasyki Oliany dla Margo Hayes - Fish Eye i Mind Control za 8c łupem Amerykanki!

Po zakończonych przed miesiącem Mistrzostwach Świata w Innsbrucku, Margo Hayes udała się do hiszpańskiej Oliany, by zmierzyć się z tamtejszymi ekstremami, których to nagromadzenie jest tam naprawdę gęste. Dla 20-letniej Amerykanki, jak doskonale wiemy, atakowanie największych klasyków w górnych stopniach trudności to nie pierwszyzna - przed oczami wszystkim powinno stanąć słynne zdjęcie zrobione w lutym 2017r. kiedy to jako pierwsza kobieta na świecie wpięła się do łańcucha drogi o wycenie 9a+ - legendarnej La Rambli w Siuranie. Tego samego roku powtórzyła również słynną Biographie we francuskim Céüse. A tegoroczny wyjazd do Oliany poskutkował powtórzeniami dwóch klasyków rejonu - Margo wpięła się do łańcucha na Fish Eye 8c i Mind Control, przecenionej z 8c+ na 8c.

Margo Hayes na Fish Eye 8c Olianie. Fot. Jan Novak

 

Obydwie linie zostały wytyczone i poprowadzone przez Chrisa Sharmę w jego złotym okresie eksploracji tamtejszych skał. Od tego czasu były wielokrotnie powtarzane przez czołowych wspinaczy, którzy częstokroć wypowiadali się w samych superlatywach o estetyce przechwytów i ich urodzie. Obydwie oferują również typowo wytrzymałościowe, ciągowe wspinanie. Czyli dokładnie takie, jakie preferuje Margo, słynąca z niewiarygodnego wręcz zapasu na długich drogach i odporności przedramion na spompowanie. ;-) 

 

"Po Mistrzostwach Świata w Innsbrucku odwiedziłam Olianę i od razu mogę powiedzieć, że moje pierwsze odczucia przekroczyły znacznie oczekiwania, które były przecież wysokie. Przewieszona pochylnia wywarła na mnie spore wrażenie, a dzięki temu że późny sezon letni jest tutaj raczej spokojny, mogłam cieszyć się wspinaniem po wielu drogach. Ciepła pogoda oznacza świeże figi, leniwe poranki i świetny czas spędzony z tutejszymi wspinaczami. Bardzo dziękuję mojemu tacie i mojemu dobremu przyjacielowi, Janowi, że ten czas był dla mnie tak dobry" - tak podsumowła swój pobyt w Olianie Margo za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. 

 

Margo na Mind Control 8c. Fot. Jan Novak

 

Życzymy jej jak najwięcej takich chwil! No i oczywiście - kolejnych tak honornych dróg w kapowniku! ;-)

Źródło: profil Margo Hayes na Instagramie

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com