facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-28
 

Dwa medale dla produktów dystrybuowanych przez Red Bird

Na zakończonych 18 lipca największych branżowych targach Outdoor 2010 we Friedrischafen, już po raz piąty rozdano nagrody branży. Dwie złote nagrody zostały przyznane produktom, których dystrybutorem w Polsce jest Red Bird.
„Bardzo się cieszę z tych wyróżnień dla naszych dostawców” – mówi Arkadiusz Majewski; dystrybutor marek SteriPEN i Pacsafe w Polsce. „Dość często spotykam się z opinią, że produkty proponowane przez nas dla branży turystycznej są dość „egzotyczne” i nie ma na nie miejsca w sklepie. Te nagrody udowadniają, że proponujemy naprawdę innowacyjne produkty, które zostały docenione przez międzynarodowe jury i których używają turyści.

SteriPEN Opti - urządzenie do sterylizacji wody promieniami UV

Innowacyjny SteriPEN Adventurer Opti łączy w sobie elegancki wygląd, łatwość transportu oraz latarkę LED, która może służyć jako zapas światła lub po prostu jako własne źródło przy sterylizacji wody. Opatentowany czujnik optyczny pozwala się włączyć urządzeniu dopiero w momencie zetknięcia z wodą. Wyeliminowane zostały metalowe elektrody, które w niektórych sytuacjach (np. niskiej temperatury wody mogły sprawiać problem ze względu  na niskie przewodnictwo elektryczne).
Opti tak samo jak poprzednie modele niszczy wirusy, bakterie i pierwotniaki w wodzie pitnej. Kieszonkowy wymiary (waga tylko 103 g 3.6 oz.) i niezwykła skuteczność czynią to urządzenie coraz bardziej popularnym jako alternatywę dla tabletek i filtrów mechanicznych. SteriPEN oczyści 1L wody w 90 sekund.
Został także doceniony czynnik EKO-nomiczny i EKO-logiczny. Korzystanie z urządzenia Opti Adventurer w połączeniu z butlą to ok. 16.000 mniej plastikowych butelek (0.5 l) w naszym środowisku.

Pacsafe – RFID portfel z „czarną dziurą”


Na zachodzie, ale także i w Polsce, rozwija się technologia identyfikacji bezstykowej. Tzn. na przykład możliwość płacenia kartą bez wyjmowania jej z portfela lub odprawy paszportowej bez wyjmowania paszportu. Wszystko dzieki technologi RFID (Radio Frequency Identification). Jak zawsze pojawia się też pole do nadużyć. Czyli możliwość nieautoryzowanego użycia danych lub - obcesowo mówiąc - kradzieży danych tożsamości. Aby zapobiec takiemu procederowi, Pacsafe stworzył unikalne rozwiązanie portfela na paszport lub karty, który blokuje całkowicie częstotliwości używane w tej technologii.
Nie pierwszy raz akcesoria Pacsafe pomagają przechytrzyć złodziei. Australijska firma słynie z innowacyjnych rozwiązań chroniących bagaż w podróży.
 SteriPen Opti
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com