facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-04
 

Dookoła świata- SZWECJA

Dom Kultury w Łomiankach serdecznie zaprasza 7 grudnia o godz. 19.00 na imprezę z cyklu "Dookoła świata - SZWECJA".
W progamie prelekcja i prezentacja multimedialna Piotra Kajak i Macieja Mickiewicza o Szwecji oglądanej od strony morza. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotografii „ Moja Szwecja”.

Autorzy prezentacji opowiedzą o:

„Tygodniu Średniowiecza, na kilka dni miasto Visy na wyspie Gotlandia „przenosi się w czasie”. Visby zmienia swoje oblicze i staje się areną dla rozgrywających się średniowiecznych turniejów, pomiędzy domami wędrują najróżniejsi rycerze, a miejscowa ludność przebiera się w stroje z dawnej epoki i urządza pokazy rękodzielnictwa,

Kanale Gota, jest to najdłuższy śródlądowy kanał wodny w Szwecji. Jego długość wynosi prawie 191 km i łączy Morze Bałtyckie z Morzem Północnym. Budowa kanału trwała od 1809 do 1832 roku, zastosowano 58 śluz , które różnicują poziom wody w kanale, aż do wysokości prawie 92 m n.p.m. nad jeziorem Viken.

Szkierach czyli skalistych wysepkach u wybrzeża Szwecji, które tworzą archipelag, a zarazem wyjątkowo malowniczy labirynt wystających małych skał lub dużych wysp porośniętych lasami.

Sztokholmie i wielu innych ciekawych miejscach.

Piotr Kajak, który jest wielkim miłośnikiem Skandynawii, inżynierem hydrotechnikiem a w wolnych chwilach żeglarzem i turystą.
Maciej Mickiewicz który po Skandynawii żegluje od wielu lat i zawsze chętnie tam wraca.

Zdjęcia pokazywane w trakcie prezentacji w większości pochodzą z rejsów, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Jachtklub Łomianki.

Więcej informacji o Jachtklubie Łomianki znajduje się na stronie internetowej: www.jkl.waw.pl

Dom Kultury w Łomiankach
Łomianki, ul.Wiejska 12 a


Wstęp wolny!
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com