facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich już w najbliższy weekend

20-23 lipca 2017 roku… Jak widać, zaledwie dni dzielą nas od biegowego święta w Kotlinie Kłodzkiej – Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. I choć internetowe zapisy są już zamknięte, na większość dystansów można się będzie jeszcze zapisać na miejscu, w Lądku-Zdroju, w biurze zawodów.

 

Z roku na rok biegi górskie cieszą się niesłabnącą popularnością - wspomina Piotr Hercog – dyrektor festiwalu oraz sędzia główny, członek Salomon Suunto Team. W tym roku również zapowiada się, że frekwencja na starcie będzie większa niż w latach ubiegłych. Bardzo nas cieszy, że ten trend utrzymuje się w Polsce i coraz więcej ludzi pragnie być aktywnych.

 

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich pod wieloma względami jest imprezą wyjątkową, prócz najdłuższego oficjalnego dystansu biegowego w Polsce 240 km festiwal oferuje całą gamę biegów: 130 km, 110 km, 68 km, 45 km, 21 km oraz 10 km. Jeden z nich, 10-kilometrowy Trojak Trail, dedykowany jest tym najmłodszym i najbardziej potrzebującym.

 

 

Co roku w naszych biegach startują ludzie reprezentujący wiele klubów, grup biegowych, czy po prostu biegnących dla kogoś – w wyższym celu – wspomina Piotr Hercog, dyrektor zawodów oraz zwycięzca wielu biegów ultradystansowych, członek Salomon Suunto Team. Pięknie jest pomagać w taki sposób – realizując swoje cele, swoją pasję. Od lat dochód z wpisowego za niedzielny, 10-kilometrowy bieg górski Trojak Trail przeznaczony jest dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, którego podopiecznymi są dzieci niepełnosprawne z głębokim i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym i fizycznym. Pracownicy placówki zmagają się z ich umieraniem, cierpieniem, bezdusznymi procedurami administracyjnymi i niedostatkami finansowania. W placówce przebywa  49 dzieci, większość z nich jest stale leżąca, bez kontaktu z otoczeniem i wymagająca całodobowej opieki. Wszystkie dzieci objęte są opieką rewalidacyjną i kompleksową opieką medyczną oraz rehabilitacyjną.

 

 

Od lat też na festiwalu można spotkać panią Henrykę Szczepanowską, bezgranicznie poświęconą pracy z podopiecznymi placówki. Z tej współpracy na przestrzeni lat zrodziła się piękna tradycja. W Trojak trail startują zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy. W końcu 10 kilometrów przebiegnie każdy z nas, a podbiegi o łącznej wartości 405 metrów tylko dodają górskiego charakteru.

 

W tym roku wśród startujących gości spotkamy m.in. prof. Alicję Chybicką, maratończyka i olimpijczyka Henryka Szosta, himalaistę i zdobywcę 14 ośmiotysięczników Piotra Pustelnika, znakomitego biegacza górskiego teamu BUFF Pau Bartoló oraz Navala, który w pełnym rynsztunku bojowym pobiegnie dla dzieci z Piszkowic. I choć wyłaniani są zwycięzcy, a na tych co ukończyli czekają medale, to nie czas tak naprawdę jest najważniejszy. Najważniejsza jest idea niesienia pomocy innym.

 

 

Co roku również przed biegiem ze sceny głównej dochodzą głosy podbijające ceny licytowanych przedmiotów. W tym roku licytacja zostanie poprowadzona przez Zbigniewa Piotrowicza – prezesa Uzdrowisk Lądek-Długopole w Lądku Zdroju o godzinie 13.00 w niedzielę 23 lipca.

 

Na tegorocznej aukcji znajdą się między innymi: Medal Siatkarskich Mistrzostw Świata Mężczyzn - Poland 2014 z dedykacją Prezesa FIVB - Światowa Federacja Siatkówki, piłka do siatkówki i do koszykówki z autografami olimpijczyków, koszulka z autografem Renaty Mauer czy kamień z 8000 tysięcznego szczytu himalaisty Piotra Pustelnika, a także wiele innych.

 

Podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich nie będą się nudzić także towarzyszący biegaczom oraz kibice. To również z myślą o nich powstał program towarzyszący, a tam m.in. zwiedzanie Lądka Zdroju z przewodnikiem (sobota 22.07 godz. 12.00), zawody biegowe dla dzieci na 100, 200 i 400 metrów (First Trail 23.07 godz. 12.30) a także sobotni blok z naszymi gośćmi specjalnymi, prowadzony przez  redaktora naczelnego Runner’s World Polska - Marka Dudzińskiego (17.00-20:30). Wśród gości m.in. członkowie Salomon Suunto Team: Natalia Tomasiak, Magdalena Łączak, Paweł Dybek, Bartłomiej Przedwojewski, Henryk Szost oraz katalończyk Pau Bartoló. Sobotni program zakończy koncert lokalnego zespołu Danny Boy Experience.

 

Jak widać, szeroka gama dystansów do wyboru plus bogaty program towarzyszący sprawią, że w najbliższy weekend nie tylko biegacze znajdą w Lądku Zdroju swoje Eldorado. Zapraszamy do zapoznania się z programem na naszej stronie internetowej: www.dfbg.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com