facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-06-05
 

Dolina Kościeliska 2007 (5 czerwca)

Tatrzański Park Narodowy i Timberland zapraszają do udziału w akcji "Regeneracja Doliny Kościeliskiej 2007", która odbędzie się 5 czerwca.


Tatrzański Park Narodowy i Timberland zapraszają do udziału w akcji "Regeneracja Doliny Kościeliskiej 2007", która odbędzie się 5 czerwca.

Szczegóły akcji:

miejsce: Dolina Kościeliska, Tatry
czas: 5 czerwca 2007
start: 9.00
finał: wielkie ognisko podsumowujące akcję
miejsce zbiórki: parking przy wejściu do Doliny Kościeliskiej
przewidywana ilość osób: 300 - pracownicy i partnerzy Timberlanda, patroni akcji, dziennikarze, celebrities
cel: regeneracja i sprzątanie szlaku, edukacja ekologiczna, zwrócenie uwagi na problemy przyrody
działania: regeneracja wydeptanych poboczy szlaków, która ma na celu ograniczenie wejść turystów i odnowienie roślinności. Dodatkowo będą prowadzone prace przy naprawie szlaków i dróg w strefie ochrony ścisłej.
główny organizator akcji: Timberland Polska i Tatrzański Park Narodowy
partnerzy akcji: Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Cafe PR Agencja Public Relations, Veneo, RedCroft Design
honorowy patronat: Starosta Tatrzański

Scenariusz:
Regeneracja poboczy szlaków będzie polegała na doniesieniu i ułożeniu odpadów drewna, gałęzi, ziemi itp. na ich wydeptanych obrzeżach. Spowoduje to ograniczenie wejścia turystów i odnowienie roślinności. Dodatkowo będą prowadzone prace przy naprawie szlaków i dróg w strefie ochrony ścisłej. Część wolontariuszy zajmie się czyszczeniem przepustów wodnych na drogach i szlakach. Inni zajmą się likwidacją starych miejsc składowania śmieci. Po porannej odprawie i przebraniu w koszulki firmujące akcję uczestnicy zostaną podzieleni na niewielkie zespoły, z których każdy pod opieką pracownika TPN uda się na wyznaczone miejsce realizacji zadania. W trakcie przemarszu opiekun udzieli dokładnego instruktażu – co i w jaki sposób należy zrobić. Po przybyciu na oznaczone logiem Timberlanda miejsce wolontariusze otrzymają niezbędny sprzęt i rękawice ochronne. Przy stanowisku będzie zorganizowany punkt informacyjny, gdzie wybrana osoba będzie informować o zagrożeniach jakie wynikają ze wzmożonego ruchu turystycznego. Po zakończeniu regeneracji szlaku uczestnicy zostaną poprowadzeni na polanę, na której odbędzie się ognisko przygotowane przez TPN. Kolejne grupy stworzą coś na kształt pochodu na rzecz ochrony przyrody.


2007-06-05

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com