facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-24
 

Dla amatorów fotografii - testy sprzętu

Nowa seria profesjonalnych filtrów szarych PROND marki Hoya do przetestowania na łódzkich targach Film Video Foto

Najnowszą serię szarych filtrów Hoya PROND będzie można zobaczyć i przetestować na łódzkich targach fotograficznych. Do dyspozycji zainteresowanych oddane zostaną zestawy filmowe Blackmagic Cinema Camera oraz Canon 5D Mark z optyką Samyang i filtrami Hoya.

Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video FILM VIDEO FOTO odbędą się w dn. 27-29 marca na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich. Firma Next77 zaprasza wszystkich na swoje stoisko, na którym zobaczyć będzie można m.in. pełen asortyment najwyższej klasy filtrów fotograficznych marki Hoya. Wśród bogatej gamy produktów na szczególną uwagę zasługują najnowsze filtry szare z profesjonalnej serii PROND zawierającej modele o gęstościach od ND 4 do ND 1000. Filtry z serii PROND to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie filtrów szarych dostępnych na rynku.

Filtry szare w fotografii służą do zmniejszania ilości światła docierającego do matrycy. Używa się ich w dwóch sytuacjach. Kiedy chcemy wykonać np. zdjęcie portretowe przy szerokootwartej przysłonie, by rozmyć tło, ale jest na tyle jasno, że nie pomaga ustawienie minimalnego czasu otwarcia migawki i jednoczesne zmniejszenie czułości ISO. Z kolei w sytuacji, kiedy chcemy wykonać zdjęcia z użyciem długiego czasu otwarcia migawki, np. przy próbie uchwycenia rozmytego strumienia wody czy chmur filtr szary ograniczy dopływ światła, którego będzie za dużo nawet po przymknięciu przysłony do f/22 i ustawieniu minimanego ISO. Filtry szare pozwalają też na dopasowanie ekspozycji przy filmowaniu, jeśli czas naświetlania nie może być swobodnie regulowany lub gdy chcemy, tak jak przy fotografowaniu, użyć w dzień słoneczny jasnego obiektywu. Filtry szare są więc nieodzownym elementem torby fotograficznej każdego mniej lub bardziej zaawansowanego miłośnika fotografii. Przeznaczone są nie tylko dla fotografów – doskonale sprawdzą się też na rynku video HDSLR.W przygotowanej przez firmę Hoya serii filtrów szarych PROND znajduje się aż 9 filtrów o różnym stopniu przepuszczalności: ND 4, 8, 16, 32, 64, 100, 200, 500 oraz 1000. Te wartości odpowiadają redukcji światła docierającego do matrycy odpowiednio o 2, 3, 4, 5, 6, 6 2/3, 7 2/3, 9, 10 działek przysłony (EV). Dla przykładu, po założeniu najmocniejszego filtru ND 1000 można wydłużyć ekspozycję np. z 1 s do około 17 minut przy takich samej przysłonie i czasie migawki.

Ponieważ każdy filtr nakładany na obiektyw to dodatkowy element optyczny, również on wpływa na jakość obrazu. Aby pozostać jak najbardziej "przezroczystym" na wady optyczne, filtry PROND  mają cienką aluminiową oprawkę (typu Low Profile Frame), która nie pogłębia pociemnienia na brzegach zdjęcia, czyli winietowania obiektywu, doskwierajacego szczególnie przy fotografii krajobrazów na szerokim kącie. Filtry PROND zostały ponadto pokryte warstwami antyodbiciowymi ACCU-ND, które niwelują niepotrzebne odblaski oraz gwarantują zrównoważoną transmisję kolorów po to, by mimo założenia szarego filtra barwy sceny nie zostały przekłamane.


Źródło: PR

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com