facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-25
 

Dhaulagiri - w cieniu Białej Góry (25 lipca - 8 sierpnia, Zakopane)

W sobotę, 25 lipca na zakopiańskich Krupówkach stanie plenerowa wystawa fotografii Bartka Solika pt. "Dhaulagiri - w cieniu Białej Góry". To cykl zdjęć wykonanych w Himalajach Nepalu podczas dwóch wypraw fotografa w 2008 i w 2009 roku.
Podczas pierwszej podróży Bartek odwiedził jeden z najstarszych obozów dla tybetańskich uchodźców na zachód od ośmiotysięcznika Dhaulagiri (8167 m). Fotografował ludzi, którzy pół wieku wcześniej przeprawili się przez Himalaje uciekając z ojczyzny. W kwietniu i maju tego roku fotograf towarzyszył ekspedycji ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na Dhaulagiri, siódmy ośmiotysięcznik świata. Wyprawa była głównym wydarzeniem obchodów 100-lecia powstania górskiego pogotowia. Podczas pobytu ratowników pod Białą Górą zginęło dwóch himalaistów - Piotr Morawski i Irańczyk Mehdi Etemad Far, a kolejnych dwóch zostało rannych. Część fotografii pokazywanych na wystawie ukazuje codzienne, naznaczone tragedią życie himalaistów w bazie (4650 m). W ciągu prawie miesiąca Bartkowi udało się także okrążyć pieszo Dhaulagiri - na zdjęciach odnajdziemy zapis zaskakujących często spotkań z miejscową ludnością.

W czasie podróży powstał także cykl reportaży radiowych, które wraz z innymi informacjami dostępne są na stronie www.bialagora.eu

Fotografie z cyklu „Dhaulagiri - w cieniu Białej Góry” oglądać będzie można na Krupówkach od 25 lipca do 8 sierpnia oraz od 18 września do 27 września. Wystawa pokazywana jest jako zwiastun Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, który odbędzie się we wrześniu w Zakopanem.
 Zaproszenie
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-30
HYDEPARK
 

Górskie przewodniki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-26
HYDEPARK
 

Hans Kammerlander - „Wzloty i upadki mojego życia”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-04-09
HYDEPARK
 

Marek Raganowicz - „Znikając. Opowieść drogi”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com