facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-12-21
 

DeSki - Od przedszkola do instruktora

Każdy rodzic chce, by jego dziecko potrafiło łączyć edukację, zabawę i aktywność. W jaki sposób to osiągnąć? Wystarczy je zachęcić do uprawiania sportu, który poza rozwojem fizycznym, uczy dyscypliny, systematyczności, odpowiedzialności i zdrowej rywalizacji.
Warszawskie Towarzystwo Sportowe DeSki nie zapomina jak ważne są ćwiczenia ogólnorozwojowe. Przynoszą one korzyść dziecku w każdym wieku i świetnie integrują!

Warszawskie Stowarzyszenie DeSki od lat znane jest z działań kierowanych do dzieci. Co roku organizuje obozy narciarskie, snowboardowe, tenisowe i windsurfingowe. Obecnie, z okazji się zimy, najwięcej atrakcji znajdziemy w sekcji narciarskiej.

Najmłodsze dzieci, które trafiają do DeSki są w wieku przedszkolnym. Treningi przygotowane specjalnie dla maluchów, poza kształtowaniem ogólnej sprawności fizycznej za pomocą gier i zabaw, mają na celu przede wszystkim zachęcenie do zorganizowanej formy ruchu oraz wyrobienie w nich przyzwyczajenia do czynnego spędzania czasu wolnego. 

Najmłodsi klubowicze mają również możliwość uczestniczenia w obozach narciarskich z rodzicami. Od wielu lat odbywają się one w Zakopanem. W każdym sezonie narciarskim organizuje się co najmniej cztery tego typu wyjazdy, podczas których narciarze „skrzaty” uczą się podstawowych technik, kształtują właściwe nawyki ruchowe oraz powoli wdrażane są do rywalizacji sportowej. 

„Staramy się organizować nasze wyjazdy na najwyższym poziomie - mówi Piotr Szkiełkowski, Dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Sportowego DeSki - Harmonogram dnia wypełniony jest przede wszystkim nauką oraz doskonaleniem umiejętności narciarskich i snowboardowych. Grupy są małe, liczą maksymalnie sześć osób, co ułatwia naukę i integrację w ich obrębie. Kadra dokłada wszelkich starań, by każdy z małych i dużych uczestników wrócił usatysfakcjonowany i bogatszy o nowe doświadczenia.”

Dla dzieci w wieku 7-8 lat oferta klubu również obejmuje treningi ogólnorozwojowe oraz wyjazdy w formule „maluchy z rodzicami”. Poza rywalizacją wewnątrzklubową, mali narciarze mogą uczestniczyć we współzawodnictwie międzyklubowym.

Dzieci w wieku 8 i 9 lat wyjeżdżają już samodzielnie. Oprócz całorocznego treningu ogólnorozwojowego, przewidziany jest jesienny wyjazd na lodowiec, obóz sylwestrowy oraz  szkolenia podczas ferii zimowych. Dzieci bardziej zainteresowane rywalizacją sportową, mają możliwość startu w zawodach amatorskich, takich jak: Narciarski Puchar Mazowsza, Mistrzostwa Warszawy, Puchar rodzinny i Zakopiańska Liga Sportów Zimowych.

11 i 12-latki, które osiągnęły odpowiednio wysoki poziom sprawności oraz mają wystarczające przygotowanie techniczne, mogą rozpocząć rywalizację w Pucharze Polski, a 13-14-latkowie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W obu turniejach młodzież z DeSek osiąga liczne sukcesy.

Dla dzieci i młodzieży o wysokich ambicjach sportowych, DeSki oferują również  zdobywanie kolejnych stopni szkoleniowych, ponieważ stowarzyszenie posiada licencję umożliwiającą prowadzenie kursów kadrowych.  

***
O Stowarzyszeniu DeSki

Warszawskie Towarzystwo Sportowe DeSki powstało w 1986 roku. Jego założycielami były osoby związane ze środowiskiem Akademickiego Klubu Narciarskiego Warszawa. Aktualnie klub posiada bogatą ofertę sportową, w tym sekcję narciarską, snowboardową, tenisa ziemnego i windsurfingową. Jest jednym z najważniejszych Klubów Sportowych w Polsce, a lista osiągnięć sportowych jego reprezentantów jest imponująca.


Zapraszamy na stronę www.deski.org 
 Od przedszkola do instruktora
 DeSki
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com