facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Descentor EXP 22 / Deuter

Descentor EXP 22 jest odpowiedzią dla osób poszukujących połączenia w jednym plecaka i protektora na plecy.
Descentor EXP 22 jest odpowiedzią dla osób poszukujących połączenia w jednym plecaka i protektora na plecy.

Z pewnością stanowi obowiązkowe wyposażenie każdego, kto porusza się na nartach lub snowboardzie poza przygotowanymi trasami lub jego jazda przeczy jakimkolwiek zasadom grawitacji.

System nośny - Deuter Shield System - był pierwszym na świecie, potwierdzonym certyfikatami bezpieczeństwa TUV/CE/GS, protektorem na plecy z jednej strony chroniącym kręgosłup, a z drugiej odprowadzającym wilgotne powietrze wytwarzane podczas wysiłku. Zastosowana pianka SC-1 to opatentowany rodzaj specjalnego materiału, który podczas jazdy jest elastyczny, a przy uderzeniu, upadku, na ułamki sekund twardnieje, chroniąc tym samym plecy.

DEUTER SHIELD SYSTEM - SERIA ALPINE

To V-kształtny system nośny ochraniający wrażliwe rejony pleców (kręgosłup i łopatki) i zapewniający przy tym optymalną swobodę ruchów, wyposażony w nową opatentowaną piankę SC-1. Kanały wentylacyjne w wyściółce ułatwiają cyrkulację powietrza. Plecaki posiadają grubszą wyściółkę w rejonie lędźwiowym. Wielowarstwowa konstrukcja - płyty poliuretanowej i pianki - zapewnia efektywną ochronę i transfer ciężaru na biodra użytkownika, a warstwa miękkiej wyściółki zwiększa komfort noszenia. Takie rozwiązanie minimalizuje, a nawet w znacznym stopniu zapobiega obrażeniom występującym przy uprawianiu sportów wysokiego ryzyka. Sztywna rama z Delrinu utrzymuje kształt systemu nośnego oraz dodatkowo usztywnia konstrukcję plecaka. Anatomicznie profilowany pas biodrowy z wszechstronną regulacją pozwala na efektywne przeniesienie ciężaru na biodra i zapewnia świetną stabilność.

1. Pianka SC-1 to nowy standard w zakresie progresywnych protektorów chroniących plecy. Jej opatentowana formuła przy normalnym, płynnym ruchu pozostaje cały czas elastyczna i miękka - nie ograniczając ruchu. Struktura pianki zmienia się przy dynamicznym, mocnym, agresywnym uderzeniu, wówczas na ułamki sekund pianka twardnieje chroniąc tym samym plecy przed konsekwencjami upadku. Pianka działa jak poduszka bezpieczeństwa, je obecność nie ogranicza swobody natomiast w sytuacji zagrożenia działa szybciej niż zdążysz pomyśleć.

2. Kanały wentylacyjne biegnące pomiędzy pianką, poprawiają cyrkulację powietrza.

3. Rzeczywista strefa działania protektora.

4. Wymagana certyfikatem strefa działania protektora.

5. Anatomicznie uformowany pas biodrowy dla lepszego transferu ciężaru na biodra oraz zapewnienia swobody ruchów podczas jazdy.

6. Pręt Delrin, usztywniający system.

7. Dodatkowa ochrona dolnej części pleców.

UWAGA! Plecak Descentor EXP 22 przeznaczony jest dla osób o długości pleców (mierzonej od lędźwi do karku) wynoszącej 44-54 cm. Podział ten jest wynikiem właściwego dopasowania protektora do długości pleców, a tym samym kompletnej ochrony użytkownika.
Niezwykle przydatny w konstrukcji tego modelu jest również sposób zapięcia pasa biodrowego, polegający na zaciągnięciu troków przed siebie (konwencjonalne zapięcia polegały na ściągnięciu troków za siebie). To rozwiązanie wymaga od użytkownika użycia zdecydowanie mniejszej siły, a tym samym powoduje precyzyjniejsze dopasowanie napięcia pasa biodrowego. Plecak wyposażono w uchwyt na kask, mieszczący kask z ochraniaczem na szczękę oraz uchwyty na narty, snowboard lub rakiety śnieżne. Istotnej zmianie uległ sposób montażu rurki bukłaka w tym modelu, rurka chowana jest w zintegrowaną z pasem nośnym osłonę neoprenową. Zastosowano również nową konstrukcję pasa biodrowego, wykonany z miękkiego neoprenu stabilizuje plecak, ale jednocześnie nie ogranicza ruchów szczególnie przy rotacji bioder w czasie jazdy.

Detale:
1. uchwyty na narty, snowboard, rakiety śnieżne
2. suwak EXP, wzdłuż obwodu, zwiększający pojemność o 4 litry
3. pas biodrowy i płynnie regulowany pasek piersiowy
4.miękko wyściełana kieszeń na gogle, telefon
5.  gwizdek lawinowy w pasie piersiowym
6. kieszeń w pasie biodrowym
7. boczne pasy kompresyjne
8. możliwość zawieszenia bukłaka max 3 L
9. wewnątrz kieszeń na sondę lawinową, składaną łopatę
10. uchwyty do zaczepienia czekana, kijów
11. instrukcja SOS


Cena: 559 zł


Waga: 1700 g
Przeznaczenie: narciarstwo zjazdowe, snowboard, skitury
Pojemność: 22 +4 l
Długość pleców: 38 – 49 cm
Wymiary: 55 / 29 / 21

Więcej informacji: www.bakosport.pl.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com