facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-08
 

Denis Urubko na Karkonoskich Dniach Lajtowych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Denisem Urubko, które odbędzie się podczas Karkonoskich Dni Lajtowych w Karpaczu. Opowie on o swoim najnowszym audio booku oraz zaprezentuje zdjęcia z wypraw w góry Tienszan i Himalaje.
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 11 listopada w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na stronie www.dnilajtowe.pl.

Denis Urubko - od zawsze uważał góry za swój dom i źródło inspiracji. Światową sławę zdobył po zrealizowaniu Snow Leopard Project w 1999 roku, zdobywając pięć ośmiotysięczników WNP w zaledwie 42 dni. Wtedy też poznał przyszłego przyjaciela i towarzysza wielu wypraw Simone Moro.

fot. The North Face®/Matteo Zanga

Denis zdobył Koronę Himalajów, wspinając się na każdy z czternastu ośmiotysięczników bez użycia tlenu. Jego specjalnością jest prowadzenie nowych dróg, do najważniejszych należą te na południowej ścianie Broad Peak (2005), północo-wschodniej ścianie Manaslu (2006), południowo-wschodniej ścianie Cho-Oyu (2009) oraz nowa droga na Lhotse z South Col na Everestcie wiosną 2012 r. W lutym 2009 Urubko i Moro jako pierwsi zdobyli  szczyt Makalu (8463 m) w warunkach zimowych, a w 2011 powtórzyli ten wyczyn na Gasherbrum II (8035 m).
Strona www: http://urubko.blogspot.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com